fbpx

A lassú étkezés segíti az anyagcserét, ez pedig jó hatással van a pajzsmirigyre

Nő fogja kétoldalt a nyakát, amelyen sárgával jelölve van a pajzsmirigy területe.

A pajzsmirigybetegség mint diagnózis nem olyan tragikus, hiszen együtt lehet vele élni. A betegség tünetei is csökkenhetnek, amennyiben a beteg változtat az étrendjén és az életmódján. Nagyon sok krónikus pajzsmirigybetegségben szenvedő beteg számolt be arról, hogy az életmódjuk megreformálásával nagyon is teljes életet tudnak élni, és ez a betegség semmiben sem gátolja meg őket.

A gyorséttermi ételek nem egészségesek, így senkinek sem ajánlottak, különösen azoknak a személyeknek nem, akik pajzsmirigybetegségben szenvednek. A feldolgozott és a gyorsételek olyan összetevőket tartalmaznak, amelyek sokat rontanak a betegek állapotán és felerősítik a betegség tüneteit, éppen ezért jobb azokkal felhagyni.

A pajzsmirigybetegek jelentős hányada számol be testsúlynövekedésről. Az anyagcsere felborul, de le lehet fogyni, mégpedig a hormonpótlás és a rendszeres testmozgás sokat segít ebben. Ráadásul a rendszeres mozgás a léleknek is jót tesz, ami szintén segít a pajzsmirigybetegség egyik tünetének, a negatív hangulatnak a csökkentésében.

Az étkezést nemcsak oly módon szükséges megreformálni, hogy az egészséges ételeket részesítjük előnyben, hanem az is sokat jelent, ha a jövőben csak lassan étkezünk. Amikor lassan rágjuk meg az ételt, egyrészt hamarabb jóllakunk, másrészt egyfajta kapcsolat jön létre a pajzsmirigy és az elme között. A lassú étkezés emellett segít fokozni az anyagcsere-folyamatokat is, így érdemes a gyors táplálkozásról a lassú evésre áttérni.

A pajzsmirigybetegek jelentős hányada gyakran számol be ok nélküli idegességről és magas stressz-szintről. Az idegrendszer lecsillapításában a jóga is a segítségünkre lehet. Nem mellesleg az endokrin rendszer is nagyon hatékonyan reagál a jógára, annak mozdulatsoraira, gyakorlataira.

A keresztesvirágú zöldségek nem mindenkinek hasznosak. A pajzsmirigybetegek közül nem mindenki fogyaszthatja, legalábbis rendszeresen nem. Ezek a zöldségek ugyanis akadályozzák a pajzsmirigy optimális működését.

A pajzsmirigybetegek gyakran számolnak be arról is, hogy az emésztésük nem tökéletes. Ennek helyreállításában nagy szerepe van a probiotikumok rendszeres fogyasztásának. Minél jobb állapotban lesz az emésztésünk, az emésztőrendszerünk, annál kevesebb gond lesz a pajzsmirigy működésével.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük