fbpx

A magas rosttartalmú kókuszliszt hatással van a vércukorszintre?

Faasztalon fél kókuszdióba szórt kókuszliszt, mellette kis barna tálban kókuszreszelék, a háttérben egész és félbetört kókuszdiók.

Sokan nem fogyaszthatnak olyan lisztet és olyan lisztből készült termékeket, amelyek glutént tartalmaznak. Szerencsére napjainkban nagyon sokféle liszt van forgalomban, így mindenképpen találunk majd olyan alternatívát, olyan lisztet, amely a segítségünkre lehet a gluténérzékenység problémáját megoldani. A kókuszliszt is egy gluténmentes liszt, azonban ne csak azért fogyasszuk, mert ilyen jellemzővel bír, hanem azért is, mert sok-sok egészségügyi előnye ismeretes. Lássuk is, melyek ezek!

A természetes gyógymódok kelléktárából nem hiányozhat a kókuszliszt. A kókuszliszt a szárított kókuszhúsból készül.

A tiszta kókuszliszt egy gluténmentes termék, és nagy mennyiségben tartalmaz rostokat, márpedig a rostos táplálékok rendszeres fogyasztása csökkenti a szív- és érrendszeri betegségek, a cukorbetegség és a bélrák kialakulásának kockázatait. Az étrendben növelt rostok segíthetik a jobb emésztést és ezzel megelőzhetővé válik a székrekedés problémája is.

A kókuszlisztnek alacsony a glikémiás indexe, tehát nem emeli meg drasztikusan a vércukorszintet. Nem mellesleg a rosttartalma is magas, ami azt jelenti, hogy lassítja a véráramban a cukor felszabadítását.

A kókuszliszt nemcsak rostban gazdag, hanem telítetlen zsírsavakban is, valamint vasat is biztosít a szervezet számára. A kókuszliszt rendszeres fogyasztása hozzájárul a fogyáshoz, a baktériumok és vírusok elleni küzdelemhez, illetve az agy és a szív egészségének fenntartásához. Akkor is számíthatunk erre a kiegészítőre, ha hasfájással küzdünk.

A kókuszliszt magas rosttartalma az egészséges emésztést is megtámogatja. Oldhatatlan rostokat tartalmaz nagy mennyiségben, ami megakadályozza a székrekedés kialakulását. A kókuszliszt csökkenti a bélgyulladás kockázatait és a bélbetegségekhez kapcsolódó tüneteket, például csökkenti az IBS (irritábilisbél-szindróma) és az IBD (bélgyulladás) kialakulásának esélyeit.

A kókuszliszt a szív egészségére is előnyös lehet, ugyanis nagy mennyiségű rosttartalma csökkenti az LDL-koleszterin-szintet és a trigliceridszintet, valamint a vér összkoleszterinszintjét is. Ezen kívül csökkenti a plakk felhalmozódását az artériákban, ami azért jó hír, mert a fokozott plakk-képződés az oka a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük