fbpx

A rossz lehelet hatékony és finom ellenszerei: illóolajok, citromlé, petrezselyem, gyömbér

Fiatal nő lila felsőben két kezét szája elé teszi keresztben.

A rossz lehelet nagyon kellemetlen. Sok esetben aki ezzel a problémával küzd, nem is tudja, hogy kellemetlen a lehelete. Vagy szólnak neki, vagy nem. Általában nem, hiszen sokan tartják ezt egy kényes gondnak, amiről nem illik, amiről nem szeretünk beszélni. Ha közel áll hozzánk az illető, mégis meg kell tennünk, mert minél hamarabb orvosolja a problémát, annál kevesebb alkalommal kell kényes szituációkba keverednie. Természetes módszerekkel is megszüntethetjük a kellemetlen lehelet problémáját, mutatjuk is hogyan.

A rendszeres folyadékbevitel megakadályozza a szájszárazságot és ezzel meg is szűnhet a kellemetlen lehelet problémája. A rostokban gazdag ételek fogyasztása megakadályozza a halitózis kialakulását. A rosttartalmú ételek ugyanis megakadályozzák a gyomorproblémák kialakulását és ezzel együtt a rossz szájszag is eltűnhet. Rostdús táplálékok: édesburgonya, banán, cékla, sárgarépa, zöld leveles zöldségek, teljes kiőrlésű gabonák, hüvelyesek.

A joghurt probiotikumként működik, amely helyreállítja a bélflóra egyensúlyi állapotát, és így a rossz leheletet okozó gyomorproblémák is megszűnhetnek. A megfelelő légzés is megszüntetheti a halitózis problémáját. Hogyan lélegezzünk helyesen? Belégzés orron keresztül, kilégzés szájon keresztül.

A zöld tea természetes antioxidánsként működik. Mivel gyulladáscsökkentő hatása is van, így megszüntetheti a halitózist, amennyiben azt ínygyulladás okozza. Amennyiben az almát már kora reggel, fogmosás előtt elfogyasztjuk, úgy fogmosás nélkül is kellemessé válhat a leheletünk. Persze ez nem azt jelenti, hogy az almafogyasztás helyettesíti a fogmosást.

A meleg sós vízzel történő szájöblögetés is hatásos lehet, mivel antimikrobiális szerként működik. A fahéj szintén hasznos lehet kellemetlen szájszag ellen. Keverjünk el negyed kávéskanálnyi fahéjat egy pohárnyi vízben és ezzel öblögessünk.

Az Aloe vera gyulladáscsökkentő hatással rendelkezik, enyhíti az emésztési zavarokat, gombaellenes és antibakteriális hatású, éppen ezért természetes szájvízként is működhet.

A stressz nemcsak a test illatát változtatja meg, hanem szájszárazságot és ezzel együtt szájszagot is okozhat. A stressz az immunrendszer és a mikrobiom működését is csökkenti, ami szintén kellemetlen leheletet okozhat.

Milyen illóolajokat vethetünk be a rossz szájszag ellen? Hatásos lehet a kókuszolaj, a borsmenta-illóolaj, a szegfűszeg- és az eukaliptusz-illóolaj. A szódabikarbóna és a citromlé keverékéből készíthetünk pasztát, amit ínyvérzés esetén alkalmazhatunk az ínyünkön, ami megszüntetheti a kellemetlen szájszagot.

Természetes szájvizet is készíthetünk petrezselyem, víz, szódabikarbóna és gyömbér hozzáadásával. Préseljük ki egy csokor petrezselyem levét (turmixoljuk le, majd facsarjuk ki a levét), adjunk hozzá gyömbérlevet (reszeljünk le gyömbért és a levét csepegtessünk a szájvíz alapjául szolgáló vízbe). Majd adjunk hozzá szódabikarbónát és ízlés szerint néhány cseppet a fent említett illóolajokból.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük