fbpx

Az emésztőrendszer egészségének fenntartása egyszerűen

Fiatal hölgy virágos mezőn sárga pólóban gyümölcsös joghurtot eszik.

Az emésztőrendszer hasonló funkciót tölt be, mint az autó motorja, pontosabban a szervezetünk motorjaként is emlegetik. Nemcsak a szív egészsége nagyon lényeges, hanem az emésztőrendszer megfelelő működése is elengedhetetlen, hogy az emberi test jól funkcionáljon.

Amennyiben az emésztőrendszerrel gondok vannak, úgy a test sejtjei és szervei nem kapják meg azokat a tápanyagokat, amelyek szükségesek lennének a kiegyensúlyozott működésükhöz. A tápanyaghiány negatív hatással lesz az alvásra, a hangulatra, az energiaszintre, az immunrendszerre, a memóriára és még a testtömegre is. Vagyis felborul az egyensúly, ami további egészségügyi gondokat, betegségeket okozhat.

Az emésztőrendszer egészségének megőrzése érdekében mi magunk is nagyon sok mindent tehetünk. Fogyasszunk minél több természetes ételt, a konzervek és a feldolgozott élelmiszerek helyett, ezek ugyanis csak kevés tápanyagot tartalmaznak és negatívan befolyásolják az emésztőrendszer működését is.

Fontos, hogy mindig hidratáltak maradjunk. A víz méregteleníti a szervezetet, de kiemelkedő szerepe van a táplálékok lebontásában és a méreganyagok szervezetből történő kiürítésében is.

A rostos ételek rendszeres fogyasztása is megakadályozza az emésztőrendszeri problémák kialakulását, de nagyon hatásosak hasmenés és székrekedés ellen is. A rostos táplálékok jó hatással vannak a gyomorra és a béltraktusra, ezért fogyasszunk rendszeresen lenmagot, amely gazdag forrása az omega-3 zsírsavaknak.

Az egészséges táplálkozás részét képezik a fehérjék is, hiszen elősegítik a gyomor és az emésztőrendszer aktiválódását és jó hatással vannak az izmok működésére.

A rendszeres testmozgás elengedhetetlen az egészséges emésztőrendszerhez, hiszen elősegíti a belek mozgását, megakadályozza a renyheségüket. A napi aktivitás javítja az emésztőrendszer természetes ritmusát és az elfogyasztott táplálékok mozgását.

A probiotikumok rendszeres fogyasztása is létfontosságú az egészséges emésztőrendszer fenntartásához, hiszen olyan baktériumokat tartalmaznak, melyek fenntartják a bélflóra egyensúlyát és ellátják a fontos tápanyagokkal a szervezetünket.

A probiotikumok pótlása akkor is elengedhetetlen, amikor az orvos antibiotikumot ír fel számunkra. Ezek a gyógyszerek ugyanis felborítják a bélflóra egyensúlyát, ami aztán emésztési problémákhoz vezethet.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük