fbpx

Az izomfájdalom komoly betegségeket is jelezhet

Vállát fájlalja egy sportruhába öltözött hölgy.

Az izmaink sok minden miatt fájhatnak. A megerőltető edzés, az ülőmunka, a nem megfelelő éjszakai pihenés, az ágy is okozhat hátfájást. De még a hólapátolás is, ha nem vagyunk hozzászokva a fizikai munkához. Az izmok akkor is fájhatnak, ha valamilyen komoly betegség húzódik meg a háttérben. Sok esetben nem is gondolnánk, de még a depresszió vagy a stressz is okozhat izomfájdalmat. Ha idegesebbek vagyunk, akkor megfeszülnek a nyak, a váll és a hát izmai, ez pedig komoly fájdalmakat generálhat.

A fibromyalgia is okozhat izomfájdalmat. Ez a neurológiai fájdalom az egész test érzékenységét és fájdalmát okozhatja. Erre a betegségre nagyon nehéz fényt deríteni, mivel a beteg általában mindig más testrészét fájlalja, de a fibromyalgia fáradtságot és alvási problémákat is eredményezhet.

Az ízületi gyulladás nem csupán az ízületeket érintheti, de még izomfájdalmat is generálhat, fájdalmas izomgörcsök is kialakulhatnak.

Izomfájdalmat a szervezetben kialakuló fertőzések is okozhatnak. Ilyenkor gyulladás is kialakulhat a szervezetben és láz is kísérheti a betegséget.

A kullancs csípése is okozhat influenzaszerű tüneteket, fáradtságot, de a nyak, a hát és a váll is merevvé válhat a kullancscsípés miatt. Nagyon fontos, hogy ha gyanúja van arra, hogy túrázás, kirándulás alkalmával egy kullancs megcsípte, akkor haladéktalanul keresse fel a háziorvosát, mivel a kullancs csípése oka lehet a Lyme-kór kialakulásának.

A 65 év feletti emberek gyakran szenvednek gyulladásos izomfájdalomtól, vagyis a polymyalgia rheumaticától, amely betegség magába foglalja a kar, a comb, a hát, a nyak és a váll merevségét és izmainak görcsös fájdalmát. A tünetek egyik napról a másikra is megjelenhetnek, sok esetben még az öltözködést is lehetetlenné teszi a hirtelen jött fájdalom. Gyógyszeres terápia segíthet enyhíteni a merevséget és a görcsök okozta fájdalmat.

Krónikus autoimmun betegség, vagyis a lupusz is okozhat izomfájdalmat. A lupuszban szenvedő betegek általában a következő testrészeiken, testrészeikben éreznek fájdalmat: könyök, nyak, térd és csípő.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük