fbpx

Az őszi felfázás ellenszere – áfonyatea

Fagyasztott áfonyaszemek közelről.

Ősszel és télen sokan kapnak el húgyúti fertőzéseket, ami nem másnak, mint az úgynevezett felfázásnak a következménye. Sok embernek meg sem kottyan a kinti hideg, míg mások a lakásban is könnyedén és gyorsan fel tudnak fázni már annyi idő alatt is, míg zokniban töltenek el pár percet, azaz nem vesznek fel benti papucsot.

A felfázás egyik nagy ellensége az áfonya. Nemcsak friss, hanem fagyasztott gyümölcsként is beszerezhető és rendkívül hasznos, de az áfonyalé és az áfonyatea is nagyon áldásos lehet a felfázásos napokban, hiszen jelentősen lerövidíti a betegség időtartamát és mivel nem engedi elszaporodni a húgyutakban és a húgyhólyagban a baktériumokat, így nem kell kellemetlen fájdalmaktól sem szenvednünk. Ugyanis ha a felfázást, a húgyúti fertőzést nem kezeljük, akkor akár ez a vesékre is ráhúzódhat, ami nagy fájdalmakat is okozhat.

Az áfonyateát készíthetjük szárított gyógynövényből és teafilterből is. Az elkészült teához adhatunk még áfonyalevet, illetve mézet és citromlevet, mert így sokkal hatékonyabb és gyorsabb lesz a gyógyulásunk.

Az áfonya és az áfonyatea nemcsak felfázás esetén lehet nagyon hasznos, hanem a menstruáció során jelentkező hasi fájdalmak és görcsök csillapításában és oldásában is a segítségünkre lehet.

Az áfonyalé és az áfonya csökkenti a szív- és érrendszeri betegségek kockázatait is, hiszen segít az LDL-koleszterin-szint csökkentésében. Ez azért is nagyon jó hír, mivel a túl sok koleszterin mintegy plakk formájában lerakódik az erek és artériák belső falára és így fokozza a vérrögképződés kockázatait.

Ha szeretnénk megszabadulni a súlyfeleslegünktől, ha szeretnénk kicsit felpörgetni az anyagcserénket, akkor csak annyi a dolgunk, hogy mindennap elfogyasztunk egy-két csészényi áfonyalevet vagy áfonyateát. A testsúlycsökkenést annak is köszönhetjük, hogy az áfonyalé hatására beindul a zsírégetés folyamata a szervezetben, illetve az áfonya szerves savakat is tartalmaz, amelyek segítenek a szervezetből kiüríteni a méreganyagokat, amelyek sok esetben gátjai lehetnek a fogyásnak.

A tisztító hatásokkal rendelkező gyógytea nemcsak a vesék és a máj munkáját könnyíti meg, de a nyirokrendszer megtisztításában is aktívan részt vesz, ami szintén csakis pozitív hatással van a test működésére és a belső szervek egészségére.

Az áfonyát fogyaszthatjuk nyersen, önmagában, adhatjuk a reggeli müzlinkhez is, turmixital szerves részét is képezheti, de még teát is készíthetünk ebből a gyümölcsből.

Narancsos áfonyatea hozzávalói:

• 1 zöldtea-filter,
• 2 marék friss vagy fagyasztott áfonya,
• 1 nagyobb narancs,
• 1 lime,
• egy teáskanál fahéj,
• egy csipet szerecsendió,
• méz.

Elkészítése:

Rakjunk fel vizet forrni, adjuk hozzá a zöldtea-filtert, az áfonyát és a fűszereket, majd szűrjük le, aztán facsarjuk bele a narancsok és a lime levét. Felfázás ellen is fogyaszthatjuk, de betegség idején igazi áldás lehet ez a remek tea.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük