fbpx

Egy jogtalanul mellőzött olaj: szegfűszegolaj

Szegfűszeg és a belőle készült olaj.

A szegfűszegolaj nemcsak antimikrobiális, hanem gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító hatással is rendelkezik. Ezért is nagyon bölcs választás az immunrendszer fellendítéséhez.

A szegfűszegolaj eredményesen harcol a candida gomba elleni küzdelemben, amely gyakran alakul ki akkor, ha valaki savasító ételeket, például cukros ételeket fogyaszt korlátlan mennyiségben.

A szegfűszegolaj nemcsak a candida gombával bánik el hatékonyan, hanem a parazitákkal is, amelyek gyakran tanyáznak a bélrendszerben. Viszont ha ezek elszaporodnak, akkor az immunrendszer is sérülhet, hiszen a bélrendszer és az immunrendszer szoros kapcsolatban áll egymással.

Amennyiben valakinek candida fertőzése van, mindenképpen konzultáljon szakemberrel. Emellett fogyasszon probiotikumokat, mert ezek segítenek helyreállítani a bélflórát.

A szegfűszeg egy növényi antioxidánsokban gazdag fűszer. Az antioxidánsok olyan molekulák, amelyek kiküszöbölik a szabad gyökök okozta károkat, illetve megakadályozzák a sejtek pusztulását és a rákos megbetegedések kialakulását. A kutatások kimutatták, hogy az antioxidánsok lassítják az öregedési folyamatokat, megelőzik a krónikus betegségeket, a degeneratív betegségek kialakulását és védelmet élvezhetünk általuk a rossz baktériumok és vírusok ellen.

A szegfűszeget védő gyógynövénynek is nevezik, mégpedig a benne lévő eugenol miatt.

A szegfűszegolajról kimutatták, hogy gátolja a gram-negatív baktériumok elszaporodását. Ez egy nagyon jó hír, különösen annak tükrében, hogy ezekről a baktériumokról bebizonyosodott, hogy gyakran ellenállnak az antibakteriális beavatkozásoknak.

Hatékony antibakteriális és vírusellenes képességével a szegfűszegolaj segíthet az immunrendszer fellendítésében, különösen a megfázás és az influenza elleni küzdelemben, vagy akár ennek a két betegségnek a megelőzésében.

A szegfűszegolaj csökkentheti a fogfájást, megakadályozza a fogínygyulladás és a foghúzás utáni sebek bakteriális fertőzését.

Általában a szegfűszegolajat nem szabad hígitatlanul alkalmazni, mert az arra érzékenyeknél csúnya bőrirritációt okozhat. Allergiára hajlamos személyeknek mindenképpen érdemes egy tesztet elvégezni egy kisebb bőrfelületen és az olajat csak akkor használni, ha az nem okozott semmilyen allergiás reakciót.

A szegfűszeg illóolajat, cserzőanyagokat, flavonoidokat, nyálkát, zsírt és gyantát tartalmaz. Európában gyakran alkalmazták a középkorban ezt a fűszert. Nyakláncot készítettek belőle, és ha beteget látogattak, elrágcsáltak egy-egy szegfűszeget, mert hittek abban, hogy ez megvédi őket a fertőzésektől.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük