fbpx

Egy komoly autoimmun betegség: lupusz

Lupusszal küzdő fiatal lány bőrkiütésekkel az arcán.

A lupusz egy autoimmun betegség. Ennél a betegségnél az immunrendszer a saját szerveit és szöveteit támadja meg, nem ismerve fel azokat. Mint minden autoimmun betegségnél, a lupusznál is gyulladás alakul ki a szervezetben. Létezik olyan betegség, hogy szisztémás lupusz. Ennél a betegségnél nemcsak egy-egy, hanem több szervet is érinthet a betegség, de még a bőrt és az ízületeket is. Sajnos előbb-utóbb felléphet veseprobléma, szívbetegség és légzési nehézség is.

A lupusz egyik árulkodó tünete a folyamatosan fennálló fáradtság, az ízületi fájdalom, a láz, a fényérzékenység, de kiütések is megjelenhetnek a testen.

A hozzáértők pontosan még ma sem tudják, hogy mi okozhatja a lupuszt, illetve az autoimmun betegségeket, annyi azonban bizonyos, hogy a háttérben meghúzódhat a genetika, a hormonális problémák, sőt még környezeti tényezők is okai lehetnek a lupusz kialakulásának.

A lupusz legelső tünetei közé tartozik a fényérzékenység és a bőrkiütések megjelenése. Sőt a napfény a már meglevő tüneteket is súlyosbíthatja, például fokozottabban jelentkezhet az ízületi fájdalom, a fáradtság vagy a gyengeség is.

A lupuszban szenvedő betegek egy ördögi körbe kerülhetnek. D-vitaminra minden embernek szüksége van, ez alól senki sem kivétel. Nyáron napfény hatására termelődik a szervezetünkben ez a vitamin, ezért napfényvitaminnak is szokták nevezni. A lupuszban szenvedő betegek azonban csak keveset tartózkodhatnak napon, hiszen a betegek jelentős hányada napfényérzékenységgel küzd. A lupuszban szenvedő betegek általában szteroidokat kapnak a kezelés részeként, ami viszont csökkenti a szervezet D-vitamin-szintjét. Az alacsony D-vitamin-szint így további szervkárosodást okozhat, ezért a betegségben szenvedőknek D-vitamin-kiegészítésre lehet szükségük, amelyek csökkentik a tüneteket.

Sok tanulmány számolt be arról, hogy a lupusz előidézője az esetek 80%-ában egy erős, érzelmi stressz volt. A stressz ugyanis legyengíti az immunrendszert, így az képtelen védekezni a kórokozókkal szemben. Márpedig ha erős az immunrendszer, akkor autoimmunbetegség sem alakulhat ki, hiszen nem lép fel működési zavar az immunrendszer működésében.

  1. Sári Tiborné

    Sajnos az én esetem, pont ez az SLE – ami 30 éves koromtól rombolta a szerveimet és a bőrömet. –” megmérgezte” az egész életem. –ha tudtam volna, hogy stressztől is lehet, nem maradok itt , hanem változtatok!-a családomnál maradtam, de sok fájdalom és szenvedés volt az egész!–a szteroid amit beszedtem kb 35 évig! –szerencsémre nme okozott cukor betegséget, “csak” megváltoztatta, még a arc mimikám is. –a csontom volt ami “bánta”–mert csípő műtétet is át kellett élnem. – élni akartam, és ez volt ami miatt küzdöttem , megláttam a 2 gyönyörű fiú unokánkat, akik még örömet hoznak számunkra!

  2. A betegség teljesen kigyogyithato egy orvosno szerint. Diéta megváltoztatásával saját magát kigyogyototta a lupuszbol. Teljes plant-based étrendje van. Csodálattal olvasom pácienseinek a bizonyságot. Itt a come:Good by lupus. Csak segíteni akartam, nekem nincsilyen bajom, csak gondoltam érdemes belenezni amit ez a doktornő teljes szívből propagal, és ingyen is oktatja a pacienseit. Smoothies and plant based diet.!Remélem hogy segítő szándékom látják csak, nem vmi más.. Tisztelettel!

    1. Csegöldiné Tóth Erzsébet

      Szép napot! Olvastam amit a doktornőről irt, aki meggyógyította magát. Tudna segíteni, hol találhatok erről cikket, a doktornő nevét. Minden nagyon érdekelne. Köszönöm szépen!

  3. Farkas Zoltán

    A lányom ebben a betegségben szenvedett 17 éves kortól. Sajnos 36 éves korában elhunyt. Nem tudták meggyógyítani !!! Nagyon sok kezelést kapott, sokáig tünet mentes volt. Sajnos ismét előjött a betegség és nem tudtak segíteni!

  4. Dr Balla Károlyné

    Számomra nagyon fontos volt ez a cikk, mert én lupustól szenvedek. Érzem mikor mimet támadja. Ha két xanaxot veszek be 1 mg ből akkor legalább nem érzem. Nem tudom lehet e gyógyítani, mert borzasztóan kikészít. Hovà fotdulhatok? Köszönöm.

  5. Szőke Cica

    Dr. Balla Károlyné! A Xanaxot nagyon gondolja meg, mert az más módon teszi tönkre az embert. Kolléganőmön tapasztaltam, de mások is mondták már. Kb. 95%-ban nem kéne Xanaxot felírni, amikor az orvosok felírják. Kényelmes megoldás – nekik.

  6. Brooke Goldner az a doktornő, aki írt a lupusról, hogyan gyógyította ki magát. A neten lehet találni róla sok cikket, videót. Nagyon szigorú nyers növényi diétát követ, de ez kell az eredményhez.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük