fbpx

Hogyan előzhetjük meg a rákos megbetegedést?

Daganatos sejtek a stervezetben.

A rákos megbetegedések létrejöttében nagyon sok tényező játszik közre. Kialakulásában szerepe van a genetikának, a környezeti hatásoknak, a stressznek, a káros szenvedélyeknek, a levegő szennyezettségének és estig lehetne sorolni, hogy miért alakul ki ez a sok esetben gyógyíthatatlan megbetegedés.

A daganatos betegségeknél sajnos vannak esetek, amikor már semmit sem lehet tenni. Éppen ezért mindenképpen a prevencióra, azaz a megelőzésre kell helyezni a hangsúlyt. A szűrővizsgálatok fontosságát sem lehet elégszer hangsúlyozni, hiszen ez akár életet is menthet. Sokan még mindig nem tudják, hogy az idejében felfedezett betegséget nagy hatékonysággal lehet gyógyítani.

A rákos megbetegedések gyakran valamilyen gyulladás talaján jönnek létre, éppen ezért nagyon fontos a gyulladás csökkentése, illetve annak megszüntetése. Léteznek olyan kiegészítők, amelyek elősegítik a gyulladás csökkentését a szervezetben, de ezt a célt szolgálják a gyulladáscsökkentő tápláélékok is. Ilyen táplálék lehet a kurkuma, amelynek kurkumin vegyülete képes a gyulladás csökkentésére, de nagyon hatékony még a halolaj és a keresztesvirágú zöldségek is.

Nagyon fontos megelőzni a DNS-károsodást, amely a legtöbb rákos megbetegedésért tehető felelőssé, többek között a mellrák létrejöttéért is. Léteznek olyan hasznos tápanyagok, amelyek segíthetnek megelőzni a mellrák kialakulását. Ilyen például a kelbimbóban található szulforafán vegyület, az ásványi anyagok közül a szelénnek van pozitív hatása, de a kurkumin és a zöld tea is nagyon jó, ha rendszeresen szerepel az étrendünkben.

A szervezetben akkor is kialakulhat daganat, ha kórosan termeli az ösztrogént. A lenben található lignánok nagyon jól tudják szabályozni a szervezetben kialakuló túlzott ösztrogéntermelést. A melatonin egy olyan hormon, amely szintén segíthet a rákos sejtek létrejöttének megelőzésében.

Azt is jó, ha tudja, hogy ezek a táplálékok megakadályozzák az olyan vérerek „kialakulását”, amelyek táplálják ezeket a daganatsejteket. A szulforafán, a kurkumin és társaik a metasztázist is megakadályozzák, vagyis az áttétek kialakulását. A melldaganat gyakran képez áttétet a tüdőben, az agyban vagy a májban. Azonban ezek a speciális tápanyagok meggátolják azon enzimek termelődését, amelyek a rák „terjedéséért” felelősek.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük