fbpx

Izomnövelés és állóképesség-fokozás táplálékokkal

Fiatal nő sportöltözetben és fejhallgatóval a fején pihen futás után egy hídon, mögötte folyó.

A megfelelő táplálékok segíthetnek javítani az edzésteljesítményt, illetve felgyorsítani a test regenerálódását. Ezek a táplálékok felgyorsíthatják a gyógyulási folyamatot és az izomtömeget is növelhetik. Mutatjuk is, melyek ezek.

A cékla nagyon hatékony lehet az energia növelésében és javítani tudja a sportolók szív- és érrendszeri, illetve légzőszervi egészségét.

A fekete áfonya egy nagyszerű táplálék, hiszen segíti a gyógyulási folyamatot, gazdag vitaminokban, élelmi rostokban és gyulladáscsökkentő antioxidánsokban. A kutatók úgy vélik, hogy az áfonya segít megnövelni a sportolók edzési idejét, illetve csökkenti a sportolóknál a gyulladásos markereket.

A cseresznye javítja az izomműködést és csökkenti az izomkárosodást, a gyulladást, a stresszt és az izomfájdalmat sportolóknál. Ezen kívül az állóképességet is fokozza.

A méz egy természetes édesítőszer, amely befolyásolja a testmozgás teljesítményét. Nagyon jó szénhidrátforrás is, amely természetes energiafokozóként segít megelőzni a sportolók fáradtságát.

A borsófehérje elágazó láncú aminosavakat tartalmaz, azaz olyan vegyületeket, amelyek késleltetik a fáradtságot edzés közben. A borsófehérje mind a kilenc esszenciális aminosavat tartalmazza. A benne található arginin segít az immunrendszer támogatásában. Lizint is tartalmaz, amely javítja a kalcium felszívódását és csökkenti a kalciumveszteséget, így segít fenntartani a csontok egészségét.

A gránátalma antioxidánsai közreműködnek a memória és az agyi aktivitás fokozásában. Tanulmányok arról számoltak be, hogy a gránátalma leve segíti az izmok helyreállítását is.

A halak – például a lazac – omega-3 zsírsavakban bővelkednek. Számos előnnyel bírnak az egészségre nézve, például segítenek a szív- és érrendszeri betegségek és a cukorbetegség megelőzésében. Mindemellett javítják az izomtömeg növekedését és az izmok működését. A halak kiváló fehérjeforrásnak is számítanak, ami segít az izmok építésében és javításában is.

A görögdinnye és a leve enyhítheti az izomfájdalmat, amennyiben egy órával az edzés előtt fogyasztják. Ez a hatás minden bizonnyal a gyümölcsben található citrullinnak köszönhető. A citrullin csökkenti a tejsav felhalmozódását, ami az izomfáradtság egyik fő oka. A citrullin az artériák működését is javítja, és csökkenti a vérnyomást.

Tanulmányok azt mutatják, hogy a testmozgás nélküli élet nagyon is csökkenti az energiaszintet. Egy kutatásba olyan embereket vontak be, akik egyáltalán nem mozogtak, majd 6 héten keresztül intenzív és rendszeres testmozgásra fogták őket. Ezeknek a vizsgálati alanyoknak jelentősen javult az energiaszintjük és az állóképességük, sőt a termelékenységük, az alvásminőségük és a kognitív működésük is.

A jóga egy ősrégi megoldás az élet legtöbb problémájára: a meditációval karöltve növelni tudja az állóképességet és segít kezelni a stresszt is. Egyes tanulmányok szerint a zene javítja a szív hatékonyságát. Néhány ember csökkent pulzusszámot tapasztalt zenehallgatást követően, illetve még akkor is, ha a zenehallgatás edzés közben történt.

A koffein segít növelni az energiát. Edzés előtt egy órával kell elfogyasztani cukor és mindenféle édesítőszer nélkül ahhoz, hogy fokozódjon az állóképességünk.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük