fbpx

Mit tegyünk a másnaposság ellen?

Fiatal szakállas férfi a kanapén ülve csukott szemmel fogja a fejét.

A másnaposság nagyon kellemetlen dolog, de kétségtelen, hogy sokan szeretnek pezsgővel és más alkoholos itallal ünnepelni. A sok elfogyasztott alkohol azonban megbosszulja magát, hiszen másnap nagyon kellemetlen tünetekkel kell szembenézni. Nézzük, mi is pontosan a másnaposság, és milyen természetes módszerek léteznek a kezelésére!

A másnaposság a túl sok alkoholos ital következményeként lép fel. Nagyon sok kellemetlen tünet jelentkezik annál, aki másnaposságtól szenved. A tünetek skáláját színesíti például a szomjúságérzet, a gyengeség, a fáradtság, a gyomorfájdalom, az izomgyengeség, a hányinger, a szorongás, a szédülés, a hang- és fényérzékenység, a fokozott izzadás és a magas vérnyomás.

Meddig tarthat ez a kellemetlen állapot? Általában egy nap alatt, fokozatosan szűnnek meg a tünetek, de az, hogy pontosan meddig tartanak, attól is függ, hogy ki mennyi alkoholt fogyasztott, és az egyéni preferenciákon is nagyon sok múlik.

Sok praktika létezik a másnaposság „gyógyítására”. Sokan esküsznek a hideg zuhanyra és a kávéra, azonban azt tudnunk kell, hogy mind az agynak, mind a testnek szüksége van a regenerációra, így olyan szerek nem léteznek, amelyek varázsütésre elmulasztják a testi és lelki panaszokat, azonban a folyamat felgyorsítható és a tünetek enyhíthetők. Mutatjuk is, hogy milyen módszerek léteznek erre.

Ha másnaposan ébredünk, a magnézium azonnal a segítségünkre lehet, a fejfájás csillapításában mindenképp. Ugyanis az alkohol magnéziumhiányt okoz a szervezetben, és ez is kiválthatja a lüktető fejfájást.

Másnaposan emésztési zavarban is szenvedhetünk, azaz hányingerrel, esetenként hányással is meg kell küzdenünk. Ezeknek a tüneteknek a leküzdésében lehet a segítségünkre a gyömbértea. A gyömbér emellett segít stabilizálni a vércukorszintet, ami igencsak ingadozhat a nem megfelelő táplálkozás és az alkoholfogyasztás miatt.

Ha nem szeretnénk egy-egy jól sikerült buli után másnaposan ébredni, akkor az alkoholfogyasztás előtt fogyasszunk B6-vitamint.

A gyomorpanaszok enyhítésében és a megfelelő elektrolit-egyensúly helyreállításában a húslevesre, a csontlevesre is számíthatunk.

Ha fontosnak tartjuk a máj egészségét, és másnaposan gyorsan szeretnénk megszabadulni a felgyülemlett méreganyagoktól, akkor a máriatövis nevű gyógynövényt is bevethetjük. A máriatövis nagyon jó az emésztési zavarokra és a májfunkciók helyreállítására.

Az alkohol elvonja az alapvető elektrolitokat a szervezetből, amelyeket pótolnunk kell. A sima víz nem lesz elegendő, azonban a kókuszvíz jó lehetőség, hiszen tele van azokkal a tápanyagokkal, amelyekre a kimerült szervezetnek szüksége van. A kókuszvíz emellett enyhíti a fejfájást, a hányingert és a másnapossággal összefüggő egyéb kellemetlen tüneteket.

A zöld tea nagyon sok antioxidánst tartalmaz, ami csökkenti a szervezetben a gyulladást, márpedig az alkohol gyulladást okoz. Ezen kívül segít az emésztésben és növelheti az energiaszintet.

Egy-egy éjszakai alkoholizálást követően a testünknek nem másra van szüksége, mint nyugodt pihenésre, alvásra. A jó éjszakai alvás segíthet a gyulladás csökkentésében és az energiaszint helyreállításában.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük