Szépség, természetesség és olajok

Egy kis üvegtálból pipettával olajat vesz fel női kéz, körülötte különböző méretű és színű üvegekben olajok.

Az olajok már az ókori Egyiptomban is kiemelkedő szerepet játszottak a szépségápolásban. Nemcsak a nők, hanem a férfiak is előszeretettel alkalmazták bőrápolásra és a haj egészségének megőrzésére. Napjainkban egyre több ember tér vissza a gyökerekhez és alkalmazza a természetes módszereket, ami nagyon jó és hasznos, hiszen minél több természetes dolgot használunk a szépségápolásban, annál kevésbé mérgezzük magunkat, ugyanis a kozmetikai és szépségápolási termékek tele vannak egészségre káros anyagokkal.

Minél több éven át használjuk ezeket a szereket, annál nagyobb lesz az esélye a különféle megbetegedéseknek. Az olajok jót tesznek a bőrünknek, a hajunknak és természetesen az egészségünknek is. Lássuk is, egyes olajok mire valók, mire használhatók!

Dél-Afrikában őshonos a marulafa, amelynek gyümölcséből készül a marulaolaj. A marulaolaj zsírsavakban rendkívül gazdag, és hihetetlenül megnyugtatja a száraz és irritált bőrt. Gyorsan felszívódik és nem hagy olajos érzetet, miután felkentük a bőrünkre.

Ha kitágulnak a pórusaink, abban megtelepedhetnek a szennyeződések és a baktériumok is. Ez általában a zsírosabb arcbőrrel rendelkező személyek esetében állja meg a helyét. Ilyenkor lehet a segítségünkre a teafaolaj, mivel hatékony lehet a mitesszerek és a mitesszerek okozta gyulladások ellen.

Az argánolajat nem véletlenül nevezik folyékony aranynak. Nemcsak a küllemében néz ki úgy mint a folyékony arany, hanem olyan hasznos és értékes is. Az argánolaj antioxidánsokban gazdag. A polifenol antioxidánsok eredményesen harcolnak az öregedés ellen. Az argánolaj tele van értékes omega-3 zsírsavakkal, amelyek nagyon aktívan részt vesznek a kollagéntermelésben, így eredményesen harcolnak a bőr öregedése ellen.

A kamillaolajnak is nyugtató hatása van a bőrre. Nagyon jó gyulladáscsökkentő és fertőtlenítő hatásokkal is rendelkezik, mindemellett csökkenti az irritációt, a bőrpírt és akkor is használható, ha bőrfertőzésünk alakult ki.

A borsmentaolaj csakúgy, mint a kamillaolaj, nyugtató hatásokkal rendelkezik, így bőrgyulladás esetén ehhez az olajhoz is bátran fordulhatunk.

Ha száraz, repedezett a bőrünk, a kókuszolajra is számíthatunk. Ez az olaj nemcsak megnyugtatja a száraz és dehidratált bőrt, hanem ekcéma esetén is használható.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük