fbpx

Tavaszi kúra gyógynövényekkel, virágokkal és vadon termő növényekkel

Tavaszi gyógynövények és ehető virágok egy salátástálon, mellette egy villa és olívaolaj.

Tavasszal minden emberi szervezetnek szüksége van egy olyan tisztítókúrára, amely segítségével megszabadulhat a méreganyagoktól, megtisztulhat a vére és még fogyhat is. A tisztítókúra segítségével testünk anyagcsere- és méregtelenítő funkcióit serkentjük fokozottabb munkavégzésre, így elkerülhetjük az egészségügyi problémákat és a betegségeket is. A tavaszi kúra nem csupán a májunkat tehermentesíti, hanem jót teszünk vele az epénknek, a beleinknek, a hólyagunknak és a vesénknek, de ha sikerül némi súlyfeleslegtől megszabadulni, akkor a mozgásszervrendszerünk is új erőre kaphat. Amikor a méreganyagok és a salakanyagok eltávoznak a szervezetünkből, akkor a bőrünk szinte megfiatalodik, fellélegzik és megszépül. A szervezetünkben télen felgyülemlett méreganyagok miatt tavasszal gyakran érezhetjük magunkat kimerültnek és fáradtnak. A méregtelenítő kúrának éppen az az egyik legfontosabb feladata, hogy a testünket energiával és életerővel töltse fel, ez pedig csak akkor következhet be, ha a testünk minden olyan anyagtól megszabadul, amelytől fáradtnak és elcsigázottnak érezzük magunkat.

A tavaszi tisztítókúra, mint ahogyan a nevében is benne van, ne tartson tovább 4-6 hétnél. Aki valamilyen betegségben szenved, vagy valamilyen gyógyszert szed a kúra elkezdése előtt, mindenképpen konzultáljon kezelőorvosával, hiszen a kúra ideje alatt különféle gyógynövényekből és vadon termő növényekből készült teákat és frissen préselt növényi italokat szükséges kortyolgatni.

A tavaszi kúra során többféle gyógynövényből álló teakeveréket is fogyaszthat. Az egyik teakeverékhez egy befőttesüvegben keverjen el 4-4 dkg gyermekláncfüvet, csalánt és nyírfalevelet. A másik teakeverékhez egy másik befőttesüvegbe szórjon 4-4 dkg csalánt, gyermekláncfüvet, nyírfalevelet, cickafarkot, édesköménymagot, aranyvesszőt és vadárvácskát. Persze ezeken kívül más teakeverékek is léteznek. Ihat egyféle teakeveréket, de többféle teakeverék közül is válogathat. Sőt, egyfajta gyógynövényből készült teát is ihat, például csalánt vagy éppen gyermekláncfüvet. A teakészítés módja: tegyen egy csészébe egy teáskanálnyi gyógynövényt vagy keveréket, öntse le két dl forró vízzel. Hagyja állni 10 percig, majd szűrje le. Naponta akár 5 alkalommal is fogyaszthatja.

A frissen préselt növényi italok, levek is alkalmasak szervezetünk megtisztítására. Hogy milyen növényeket érdemes fogyasztani? Ez lehet bármilyen gyógynövény – medvehagyma, csalán –, de akár az articsóka is alkalmas erre a célra. Préseljen ki egy adag gyógynövényt, majd hígítsa azt vízzel. Naponta 1-3 evőkanálnyit is elfogyaszthat ebből az itókából. Fogyassza reggel, délben és este, szintén kúraszerűen 4-6 héten keresztül. Öntsön egy evőkanálnyi frissen préselt gyógynövénylevet egy pohárba, majd adjon hozzá 5 evőkanálnyi vizet. Amennyiben valamilyen kellemetlenséget tapasztal, hagyja abba a kúrát. Ahhoz, hogy szervezete hozzászokjon a növényi levekhez, kisebb adagokban – egy teáskanál – is kezdheti a kúrát, amely adagot fokozatosan növelhet.

Szerencsére napjainkban egyre többen bóklásznak az erdőkben, a mezőkön és a réteken, hogy vadon termő, friss és ehető növények után kutassanak. Őseink is nagyon sok olyan növényt ismertek és ettek meg, amelyek az egészségüket szolgálták. Manapság is egyre többen térnek vissza a természethez és gondolják azt, hogy a vadon termő növények az emberi szervezet számára is fontos táplálékok. Ezeket a növényeket csak meg kell mosni és már fogyaszthatók is akár önmagukban, akár ételbe, például salátába szórva. Ilyen növények lehetnek a gyógynövények, de ehető például a tyúkhúr, a vízi torma, a medvehagyma, a kankalin, az ibolya vagy éppen a százszorszép virága is.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük