fbpx

A betegségek ellenszere: cseresznye

Kisebb edényből öntenek ki az asztalra sok-cseresznyét.

A cseresznyét sokan szeretik. Ez az első gyümölcs, amely a nyarat hirdeti, és ez sok emberben jó érzéseket kelt, hiszen hétágra süt a nap, lehet a nyaralást tervezni, és sokféle zöldség és gyümölcs közül lehet válogatni. A cseresznye nemcsak nagyon finom, de az egészségünket is szolgálja.

Azok a bizonyos antioxidánsok

Igen, a cseresznye is sok antioxidánst tartalmaz, amelyeknek kiemelkedő szerepük van a gyulladás és ezzel együtt a krónikus betegségek csökkentésében. Milyen krónikus betegségektől óvhatjuk meg magunkat, ha antioxidánsban gazdag cseresznyét vagy más táplálékot fogyasztunk? A szívbetegségtől, a 2-es típusú cukorbetegségtől, az Alzheimer-kórtól vagy az ízületi gyulladástól.

Szív és keringés

Amennyiben rendszeresen fogyasztunk csereszenyét vagy ennek a gyümölcsnek a levét, nemcsak a szívünkkel, hanem a keringésünkkel is jót teszünk. A cseresznye ugyanis csökkenti a vér lipidszintjét. Amennyiben kevesebb zsír halmozódik fel a szervezetben, elkerülhetjük az elhízást, ezzel pedig sok krónikus betegségtől, többek között a szívbetegségtől óvhatjuk meg magunkat.

A cseresznye és az ízületi gyulladás

A cseresznye olyan növényi vegyületeket tartalmaz, amelyek csökkenteni képesek a szervezetben a gyulladást. Amennyiben csökken a gyulladás, úgy a fájdalom is enyhül. Ez legfőképpen az ízületi gyulladásban szenvedő betegeknek jó hír, hiszen így nő az adott végtag mozgástartománya, és ha elmúlik a fájdalom, az ember hangulata is kedvezőbb lesz.

A melatonin és az alvás

Ahhoz, hogy megfelelő legyen az alvásunk, melatoninra van szükségünk. Amennyiben a szervezetünk nem jut elegendő melatoninhoz, úgy alvási problémákkal kell számolnunk. A cseresznye ebben is a segítségünkre lehet, ugyanis fokozza a melatonintermelést. Márpedig ez jó hír, hiszen az alváshiány nemcsak a gyulladást generálja a szervezetben, de sok betegség okozója is lehet.

Hogyan fogyasszuk?

A cseresznyét a legjobb önmagában, nyersen fogyasztani. Természetesen turmixitalt is készíthetünk belőle más gyümölcsök hozzáadásával. Az egyik kedvencem a narancsos, cseresznyés, mentás turmixital, amelyhez reszelek egy kevés gyömbért is és néha belefacsarok egy kis lime-ot is.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük