fbpx

A boldogság elérése 6 lépésben

Egy fiatal lány a konyhájában ül, egy egész tábla csokoládét tart a kezében, miközben beleharap

A tanulmányok azt mutatják, hogy a boldogság számos pozitív hatással van az egészségre. A boldog emberek kevésbé vannak kitéve a szív- és érrendszeri betegségeknek, a szorongásnak, a súlygyarapodás okozta fájdalmaknak, emellett jobb emésztéssel rendelkeznek, aktívabbak és nyugodtabbak, illetve erősebb az immunrendszerük. A boldogság még további előnyökkel is járhat, hiszen csökkenthet a gyulladásos betegségek kialakulásának az esélye. Mitől lehetünk boldogabbak? Mutatjuk a válaszokat!

Egy jó edzés segít a szervezetnek a boldogsághormonok termelésében. Mindenféle edzés nagyon hasznos lehet, legyen az jóga, séta, futás vagy akár szobakerékpározás. Mindegy, hogy mit sportolunk, csak mozogjunk. Már a gyaloglás is sokat számít, hiszen segít megszabadulni a stressztől. Egy harmincperces séta pedig felüdítő a test és a lélek számára egyaránt.

Az 50 százalékosnál magasabb kakaótartalommal rendelkező étcsokoládé is segíthet a boldogság megteremtésében. Ez a finomság megnyugtat, elnyomja a fájdalmat és az agyat arra buzdítja, hogy boldogsághormonokat termeljen.

A testünk hetven százalékban tartalmaz vizet. Tanulmányok szerint, ha a szervezetünk dehidratációt érzékel, negatívan befolyásolja a hangulatunkat. A dehidratáció fáradékonyságot, ingerlékenységet, lassabb agyi aktivitást, alacsonyabb koncentrációt eredményez. Naponta 6-8 pohár vizet kell ahhoz elfogyasztanunk, hogy a hangulatunk ne ingadozzon.

Tudományos bizonyítékok vannak arra, hogy a nyaralás, a kirándulás csökkenti a stresszt, valamint a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát. A szabadtéri tevékenységek hozzájárulnak az immunrendszer erősítéséhez azáltal, hogy az új környezetben antitestek termelődnek a szervezetben.

A mosoly segít az elmének pihenni és a boldog és egészséges környezet megteremtésében. A nevetés jó hatással van az emberi lélekre.

A pihenésnek is kiemelkedő szerepe van a boldogság elérésében. Gyakran hajlamosak vagyunk nem foglalkozni a pihenéssel a munka és a társadalmi élet érdekében. Pedig a pihenés csökkenti a szervezetünkben a stressz szintjét, ami pedig hozzájárulhat a lelkünk megnyugvásához és az elménk lecsillapodásához is, nem beszélve arról, hogy a pihenés az egyik kulcstényezője a jó fizikai egészségnek.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük