fbpx

A masszázs még a depressziót is elűzi – más alternatív terápiák is segítenek

Idős nő hason fekszik fehér törülköző alatt, miközben női kezek a vállát masszírozzák.

Sokan szeretnek masszázsszalonba járni, hiszen egy-egy terápiás kezelést követően úgy érezhetjük magunkat, mintha kicseréltek volna. Nemcsak a testünk lélegzik fel egy-egy kezelést követően, de lelkileg is sokkal jobban érezhetjük magunkat.

A masszázs során ellazulnak az izmaink, azaz megszűnik az izmok görcsös feszessége. Márpedig sok esetben ez okozza a fájdalmainkat is, legyen szó hát-, nyak-, avagy fejfájásról.

A masszázsnak rengeteg előnye van, nemcsak az izmok ellazításában segít, hanem csökkentheti a stressz, a szorongás és a depresszió tüneteit, jobb vérkeringést eredményez, és még a nyirokrendszert is stimulálja. Ha ízületi gyulladásban vagy más mozgásszervi betegségben szenvedünk, akkor számíthatunk arra is egy-egy masszázskezelést követően, hogy sokkal rugalmasabbak leszünk, és fokozódni fog a mobilitásunk.

Hozzáértők szerint amennyiben testi panaszaink vannak, vagy a lelkünket szeretnénk masszázs segítségével gyógyítani, akkor heti egy alkalommal mindenképpen el kell mennünk egy masszázsszalonba, hogy aztán jobban, komfortosabban érezzük magunkat.

Egy-egy masszázskezelést követően fontos, hogy elegendő vizet fogyasszunk. A masszázs ugyanis fokozza a vérkeringést és hidratálja az izomszöveteket, így sok vizet veszítünk ezáltal. A nyújtás és az étkezés is javasolt masszázst követően, de a pihenésnek is nagy szerepe van, hiszen ezzel is megtámogatjuk a testünk regenerációját és gyógyulását. A legfontosabb pedig az, hogy élvezzük a masszázs pozitív hatásait. Mutatjuk is, melyek ezek!

Az eddigi kutatási eredmények azt mutatják, hogy a rendszeres masszázs nagyon eredményesen csökkenti a nyak- és vállfájdalmat. Nemcsak a fájdalmat enyhíti, hanem a mozgástartományt is segít megnövelni.

A masszázst gyakran használják az ízületi gyulladás tüneteinek enyhítésére, például a krónikus ízületi fájdalom, a merevség csökkentésére, a mozgástartomány növelésére és a betegség miatt kialakult alvászavar és szorongás csökkentésére, illetve megszüntetésére.

A rendszeres masszázs nagyon hatékonyan csökkenti az izmok merevségét, az izmokban kialakult feszültséget. Mindemellett fokozza a szervezetben a véráramlást, csökkenti a stresszt, és jobb hangulatot eredményez, hiszen a mélyszöveti masszázs hatására oxicotin- és szerotoninhormon szabadul fel a szervezetben, amelyek jó hangulatot biztosítanak.

A masszázs mind a szisztolés, mind a diasztolés vérnyomást csökkenteni tudja. Sportolóknál is gyakran alkalmaznak masszázsterápiát, mivel jelentősen fokozza a sportteljesítményt.

Mi segíthet még a szorongás és a depresszió elűzésére? A pszichoterápia is nagyon sokat segíthet. A pszichoterápia magába foglalja a terapeutával történő beszélgetést. A beteg olyan tanulási technikákat és megküzdési mechanizmusokat sajátít el, amelyek nagyon hatékonyan oldják a szorongást és kezelik a depressziót.

A fényterápiát nagyon gyakran használják szezonális affektív rendellenesség esetén, amely a depressziónak az egyik válfaja. A fényterápia segíthet szabályozni a hangulatot és javítja a depresszió tüneteit.

A depresszióban vagy szorongásban szenvedők számára kulcsfontosságú a stresszkezelés és a relaxációs technikák felfedezése és alkalmazása. Az alternatív terápiák, mint például a meditáció, a masszázs, az akupunktúra és a gyógynövény-kiegészítők szintén segítenek a depresszió és a szorongás tüneteinek kezelésében.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük