fbpx

A prosztatagyulladás megelőzése egészséges táplálékokkal

Nagyobb bambuszkanálban egy adag virágpor.

A férfiaknak mintegy kilencven százaléka tapasztal valamilyen prosztataproblémát 70 éves korában, illetve a fölött. Az egyik ilyen probléma a prosztatagyulladás.

A prosztatagyulladás gyakori állapot, ezt a prosztatamirigy fertőzése okozza. Becslések szerint a prosztatitisz tünetei a férfiak mintegy 30-35 százalékát érinti. A prosztatagyulladás leginkább fiatalabb korban, míg a prosztatadaganat idősebb korban jellemző. A tünetek súlyossága változó. A tünetek közé tartozik a fájdalmas vizelés, a medence, a hát alsó részének és az ágyéknak a fájdalma, az influenzaszerű tünetek, a szexuális étvágytalanság, a merevedési zavar és a fájdalmas házasélet. Szerencsére vannak természetes és biztonságos módszerek a prosztatagyulladás enyhítésére, amelyek segíthetnek a tünetek enyhítésében. Azonban ez a betegség nem játék, feltétlenül orvosi kivizsgálást igényel, ugyanis a folyamatosan fennálló gyulladás nagyban hozzájárul a daganat kialakulásához. A férfiaknak is olyan rendszeresen kellene szűrővizsgálaton megjelenni, ahogyan azt a nők is teszik.

A kvercetin egyfajta flavonoid antioxidáns, amely segít a gyulladás és a nem baktérium okozta prosztatitisz okozta fájdalom csökkentésében. A kutatások azt sugallják, hogy a kvercetin hasznos lehet a hólyagproblémák tüneteinek kezelésére.

A virágpor is nagyon hasznos prosztatagyulladás esetén, hiszen erőteljes gyulladáscsökkentő hatással rendelkezik, de kiemelkedő az antiandrogén és a fájdalomcsillapító hatása is. A virágport bele lehet keverni joghurtba, zabkásába, turmixba vagy gyümölcslébe. A gyulladáscsökkentés és a prosztatabetegségek megelőzésének érdekében naponta akár három kiskanálnyi virágport is fogyaszthat. Aki allergiás a virágporra, más alternatívát keressen!

A kiegyensúlyozott táplálkozás a prosztatagyulladás megelőzésében is szerepet játszik. Fogyasszon egészséges és természetes táplálékokat, amelyek segítenek a gyulladás csökkentésében és az immunrendszer megerősítésében.

Fogyasszon rendszeresen zöldségeket, különösen zöld leveles és keresztesvirágú zöldségeket. Egyen minél több bogyós gyümölcsöt. Részesítse előnyben a magas rosttartalmú ételeket, mint a hüvelyesek, a diófélék, a magvak.

Egyen rendszeresen omega-3 zsírsavat tartalmazó halat, például vadon fogott lazacot, vagy diót, lenmagot, szezámmagot, chiamagot. Az egészséges zsírok is hasznosak lehetnek, például az avokádóolaj, vagy az olívaolaj. Hasznos lehet a cinkben gazdag tökmag, a gomba, a kesudió és a probiotikus ételek.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük