fbpx

Ásványi anyagok, vitaminok, kiegészítők a meleg időszakban

Egy szürke asztalon három üvegpohárban chiamagból készült puding gyümölcsökkel.

Dübörög a nyár! Azonban nemcsak télen van szükségünk vitaminokra, ásványi anyagokra és különféle immunrendszert is támogató kiegészítőkre, tápanyagokra, hanem bizony nyáron a melegebb időszakban is nagy hasznát vesszük ezeknek a tápanyagoknak. A cikkben néhány remek kiegészítőt mutatunk be.

Ásványi anyagok közül ki kell emelni a magnéziumot, amely több mint 300 biokémiai reakcióban vesz részt. Amikor nagy meleg van, akkor izzadunk. Ez azonban csökkentheti a szervezetünkben a magnéziumszintet. Nyáron többször is rúgunk ki a hámból, azonban az alkohol is csökkenti a magnézium mennyiségét a szervezetben. A magnéziumhiány egyik vezető tünete az izomgörcs és a heves szívdobogás.

A kalciumra is nagy szükségünk van nyáron is, hiszen ez az ásványi anyag felelős a csontok és fogak egészségéért, illetve a szívizom-összehúzódásokban is kitüntetett a szerepe, így mindenképpen gondolnunk kell ennek az ásványi anyagnak a rendszeres beviteléről.

Nyáron, amikor odakint tombol a kánikula, nem mindig kívánjuk az ételt. Ilyenkor fogyaszthatunk magvakat, amelyek sok rostot tartalmaznak, könnyen eltelítenek, így még a fogyásunkat is támogathatják. Bátran fogyasszunk nagy melegben is chiamagot, hiszen segít a hidratációban.

Nyáron kevesebbszer vagy egyáltalán nem vagyunk betegek, hiszen a napfény elegendő D-vitamint ajándékoz a szervezetünknek. Azonban a túl sok napozás leégést okozhat, ami nem tesz jót az egészségünknek, hiszen akár a bőrrák kialakulásához is vezethet. A leégés ellen úgyis védekezhetünk, ha elegendő zöldséget és gyümölcsöt is fogyasztunk. Azért semmiképpen se feledkezzünk meg a magas faktorszámú naptej használatáról sem.

Vannak olyan kiegészítők a zöldségek és gyümölcsök mellett, amelyek segíthetnek még a napégés elkerülésében. Ilyen például a fenyőkéreg-kivonat is, amely egy erős antioxidáns, így védelmet jelenthet a káros hatású ultraibolya sugárzás ellen. Mivel antioxidáns hatással rendelkezik, így védelmet jelenthet a bőröregedéssel szemben is, hiszen nagy szerepe van például a kollagéntermelésben.

Bőrrák ellen még omega-3 zsírsavakkal is védekezhetünk, amelyek gazdag forrásai a halak, mint például a makréla és a lazac. A legújabb kutatások arra mutattak rá, hogy az omega-3 zsírsavaknak kiemelkedő szerepe van a melanoma, azaz az egyik legsúlyosabb bőrrákfajta kialakulásával szemben.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük