fbpx

Gyógynövények és illóolajok, amelyek nélkül ne tervezzünk utazást

Kis üvegekben illóolajok egy-egy szál gyógynövénnyel, az egyikbe pipettával cseppent egy kéz.

Az utazásaink alkalmával minden esetben viszünk magunkkal gyógyszereket, hogy ne érjenek bennünket váratlanul a kellemetlen helyzetek, például a betegségek vagy a fertőzések. Miért ne helyettesíthetnénk ezeket gyógynövényekkel, amelyek sok esetben éppúgy megállják a helyüket, mint a gyógyszerek, és ha körültekintően használjuk azokat, akkor nem kell számolnunk mellékhatásokkal sem. Mutatjuk is, mi legyen a gyógynövényes táskánkban, ha rövidebb vagy hosszabb utazáshoz készülünk.

Az illóolajokra sok esetben számíthatunk, így semmiképpen se feledkezzünk meg ezekről a csodálatos természetes gyógyítókról, amikor elutazunk valahová.

Milyen gyógynövényből készült illóolajat vigyünk magunkkal? A levendula mindenképpen jó választás, hiszen remek antibakteriális, gombaellenes és nem utolsósorban nyugtató hatásokkal rendelkezik. A levendula-illóolaj valamilyen hordozóolajjal keverve nagyon hasznos lehet égési sérülés, sebek és rovarcsípések kezelésére, illetve akkor is hasznát vehetjük ennek a keveréknek, ha napégést szenvedünk.

A teafa-illóolajat se hagyjuk otthon, hiszen remekül kezeli a fertőzéseket, mégpedig az antibakteriális, antiszeptikus, vírusellenes és gombaellenes hatásainak köszönhetően. A teafaolaj hordozóolajjal keverve használható rovarcsípésre, a sebek gyorsabb gyógyulásának elősegítésére.

A borsmenta-illóolajat se hagyjuk otthon, ha utazni készülünk. Már útközben is nagy hasznát vehetjük aromaterápiás hatásának, hiszen csillapítja az utazási betegség kellemetlen tüneteit. A borsmenta-illóolaj belélegezve enyhíti a fejfájást, míg hordozóolajjal összekeverve nagyon hatékonyan csillapítja a napégés okozta kellemetlen tüneteket.

Amikor becsomagoljuk a gyógynövényeket, semmiképpen se hagyjuk otthon a körömvirágból készült tinktúránkat, hiszen eredményesen gyógyítja a sebeket, égési sérüléseket. Ezen kívül kiemelkedő a gyulladáscsökkentő és görcsoldó hatása is.

A természetes olajok ugyan nem védenek meg a káros hatású UV-sugaraktól, de valamennyi védelmet azért adnak számunkra, és a napégés során keletkezett bőrkárokon is tudnak valamennyit enyhíteni. A kókuszolajból is vigyünk magunkkal egy keveset, mivel a benne található zsírsavak felgyorsítják a leégett bőr gyógyulási folyamatait, illetve enyhítik a bőrben kialakult gyulladást is.

Utazásaink során is szükségünk lehet tápanyagokban gazdag kiegészítőkre. Ilyen például a chlorella alga, amely nagyon sokféle vitamint, ásványi anyagot, klorofillt és olyan antioxidánsokat tartalmaz, amelyek nagy segítséget jelentenek az utazási betegségek megelőzésében.

Utazás közben fokozódhatnak a savas refluxos panaszaink. Ilyenkor az édesgyökér és a fodormenta lehet nagy segítségünkre, ugyanis mindkét gyógynövény csökkenti a gyomorpanaszokat, a savas reflux tüneteit és a gyomorégést is.

Ha az utazás során felerősödnek a szorongásos panaszaink, akkor pedig sokat segíthet a golgotavirág, a kamilla, a levendula és a szent bazsalikom. A kamilla, levendula és citromfű keverékéből készült gyógytea pedig segít lenyugodni, azaz lecsillapítja bennünk azt a nyugtalanságot, amit az utazás vált ki. Ha pedig zavartalan éjszakai pihenésre vágyunk, akkor a macskagyökér és a komló nevű gyógynövényeket semmiképpen se hagyjuk otthon.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük