fbpx

Gyógyuljon ki az ekcémából házi módszerekkel!

Sheavaj kis tálban, mellette a karitéfa diója.

Az ekcémát általában az immunrendszer zavara okozza. Az immunrendszer legyengülhet, ha szervezetünket sorozatosan stresszhatások érik. Ezért az ekcéma kezelésében első és legfontosabb lépés, hogy megerősítsük szervezetünk védelmi vonalát. Az ekcéma kezdeti tünetei közé tartozik a száraz, kivörösödő bőr, majd néhány nap múlva megjelennek a folyadékkal teli hólyagok. Majd a hólyagok elkezdenek váladékozni, de a viszketés mindvégig jelen van. Ha az ekcémás területet elvakarjuk, vagy állandóan piszkáljuk, akkor az könnyedén felülfertőződhet. A legtöbb ekcéma elleni kenőcs szteroidot tartalmaz, amely rendszeres használata elvékonyítja a bőrt, és egy idő után előfordulhat, hogy a korábban használt kenőcs semmit sem ér. Éppen ezért érdemes kipróbálni néhány házi praktikát és ezeket váltogatva alkalmazni.

Belsőleg fogyasztva sokat segíthet a halolajkapszula, amely omega-3 zsírsavat tartalmaz. Az E-vitamin egy kiváló antioxidánsként pedig jó hatással van a bőrre, hiszen a száraz, kirepedezett bőrt megnyugtatja és hidratálja. Egy olajkeverék is segíthet az ekcémás tünetek enyhítésében, megszüntetésében. Keverjen össze egy üvegben 100 ml lenolajat, 100 ml búzacsíraolajat és 80 ml ligetszépeolajat. Fogyasszon naponta ebből a keverékből egy teáskanálnyit.

Forrázzon le fél liter vízzel két teáskanálnyi tölgyfakérget, majd szűrje le. Mártson bele egy gézdarabot, majd ezt helyezze az érintett bőrfelületre. A kezelést követően kenje be a kezét zsíros kézkrémmel.

Őröljön meg egy pohárnyi zabkását, majd szórja a fürdővizébe. Ezt követően zuhanyozzon le és kenje be magát nyugtató testápolóval.

Forraljon fel 1-1,5 liternyi vizet, majd tegyen bele egy marék mezei zsurlót. Miután kicsit lehűlt, szűrje le, majd öntse a fürdővizébe. A mezei zsurlót belsőleg teaként is lehet fogyasztani, de lemosószerként, borogatásként is hatásos lehet az ekcémás tünetek enyhítésére. Ebben a gyógynövényben szilícium van, amely a kollagén alapanyaga. A zsurlóban lévő polifenolok immunerősítő és gyulladáscsökkentő hatásokkal rendelkeznek.

Az Aloe vera nevű gyógynövény leveléből kinyert nedv is sokat segíthet, hiszen gyulladáscsökkentő hatással rendelkezik. Kenjen a levélből nyert nedvből egy keveset az ekcémás bőrfelületre, majd kösse át egy gézdarabbal.

Forraljon fel 1 dl vizet, majd tegyen bele 1-2 kanálnyi szárított körömvirágszirmot. Amikor kicsit lehűlt, akkor csepegtessen bele 3-4 csepp levendula-illóolajat. Mártson bele egy pamutkendőt, majd helyezze azt az ekcémás bőrfelületre.

Bőrnyugtató hatása van még a kókuszolajnak, a finomítatlan sheavajnak és a kakaóvajnak. A sheavaj tele van értékes vitaminokkal (A, E, F), amelyek táplálják a bőrt. A sheavaj hidratálja a bőrt és elősegíti annak öngyógyító képességét. A kakaóvaj szintén nyugtató hatással rendelkezik és a dehidratált bőr egyik ellenszere is lehet. Mindkét vajhoz lehet adagolni mandulaolajat, amely szintén bőrpuhító hatással rendelkezik. Mindkét vajat gőzfürdő fölött kell felmelegíteni és más olajokkal összekeverni. Az így elkészült elegybe lehet csepegtetni 2-3 csepp teafaolajat, amely fertőtleníti a bőrfelületet.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük