fbpx

A nyers fokhagyma vérhígító hatása kiemelkedő

Egy fehér asztalon két nyers fokhagyma és két fokhagymagerezd és egy fokhagymanyomó.

Idősebb korban sokféle testi és lelki változással kell számolnunk. A test változik és bizony hanyatlik is. Az artériák sem lesznek már olyan rugalmasak, az erek szűkülhetnek, ami sok-sok veszélyt rejt magában. A vérkeringés sem lesz megfelelő, aminek következménye lehet akár vesekárosodás, stroke vagy szívinfarktus.

A fokhagyma rendszeres fogyasztása azonban segíthet optimalizálni a koleszterinszintet, ami jelentősen lecsökkenti a koszorúér-betegségek kialakulásának kockázatát. De jelentősen csökkentheti az aorta merevségét is, aminek az lehet a magyarázata, hogy a nyers fokhagyma javítja az artériák funkcióját és pihentetésükben is aktívan részt vesz, ami pedig kedvező hatással van a vérnyomásra.

A fokhagymát akár a szív és az érrendszer védelmezőjének is nevezhetjük, hiszen számtalan pozitív hatással rendelkezik. Véralvadásgátló hatású, megakadályozza a vérrögképződést, emellett vérnyomás- és koleszterin-csökkentő, mindemellett antioxidáns hatásokkal is rendelkezik.

A fokhagyma nagy mennyiségben tartalmaz allicint, ami egy kéntartalmú vegyület, amelynek nagyon sok pozitív hatása van az emberi szervezetre nézve.

A nyers fokhagymával kapcsolatban bebizonyosodott, hogy blokkolja a szervezetben a gyulladást és nagyon hatékony lehet egyes baktériumtörzsekkel szemben. A vizsgálatok során eredményesen vette fel a harcot a Helicobacter pylori baktériummal, így a gyomorfekély kialakulásával szemben is számíthatunk rá.

A nyers fokhagyma nagyon sikeresen veszi fel a harcot a paraziták okozta bélfertőzésekkel szemben is, mindeközben az immunrendszer működését is támogatja, amit a fehérvérsejtek serkentésével ér el.

A fokhagymában található allicin nagyon hatékony az élesztőgomba okozta fertőzéssel szemben is. Legfőképpen a candida gombával szemben eredményes.

A fokhagyma erősíti az immunrendszert, hiszen serkenti a fehérvérsejtek termelődését. Ennek köszönhetően nő a szervezetben az antioxidáns glutation mennyisége, ez pedig csökkenti a gyulladást okozó citokinek jelenlétét a szervezetben.

A fokhagyma mindeközben mérsékli a vérnyomást és enyhíti a májkárosodást, illetve a vesetoxicitást. Részt vesz a máj méregtelenítésében és csökkenti az inzulinrezisztenciát is. A fokhagymával kapcsolatban bebizonyosodott, hogy hatékony lehet pikkelysömör és ekcéma esetén, illetve eredményesen kezeli a hajhullást is.

  1. Bata Lajosné

    Szeretném tudni, hogy a savanyitott fokhagyma is olyan hatásos, mint nélküle?
    Előre is köszönöm az esetleges választ!

  2. Hajdu Erzsébet

    Ha vérhigitót szedek zylt 75.mg szedek. Akkor is ehetek fokhagymát.?? Reggel veszem be a gyógyszert. És reggel eszem fokhagymát. Köszönöm szépen a választ.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük