fbpx

A természetes energiaforrást biztosító méz

Egy asztalon egy üveg tálban méz, amiből egy mézcsurgatóval mézet vesznek ki, mellette virág és lépesméz.

A méz vitathatatlanul kulináris élvezetet nyújt, azonban nemcsak az étkezés során használhatjuk, hanem nagy hasznát vehetjük a szépségápolásban, és a természetes gyógyító erejét is kihasználhatjuk. Mutatjuk is, mi minden miatt válhat hasznunkra a méz.

A méz tele van értékes antioxidánsokkal, amelyek igazi tápanyagerőművek a szervezet, különösen az immunrendszer számára. Már az ókori Görögországban is előszeretettel használtak mézet, mivel természetes energiát biztosít a szervezet számára. Ha máskor nem is, a téli hónapokban fogyasszuk rendszeresen, és meglátjuk, nagyobb eséllyel kerülnek el bennünket a betegségek. Ebben lehet segítségünkre a méz magas tápanyagtartalma és az antibakteriális hatása.

A méz sebgyógyító hatással is rendelkezik és kiemelkedő az antibakteriális aktivitása. Magas viszkozitása segít védőgátat biztosítani a különböző fertőzések megelőzésére és gyorsabb sebgyógyulást is ígér. Természetes finomítatlan cukrokat tartalmaz, amelyek könnyen felszívódnak a szervezetben.

Amennyiben a mézet reggelente egy pohár langyos vízben elkeverjük és citromlevet is adunk hozzá, akkor ezzel a módszerrel fokozhatjuk az anyagcserénket. De javul az emésztésünk és a súlyfeleslegünktől is sikeresebben megszabadulhatunk.

Antimikrobiális hatásainak köszönhetően a méz nemcsak a torok nyugtatásában vesz aktívan részt, hanem antibakteriális tulajdonságai miatt a torokfertőzésekkel szemben is védelmet élvezhetünk általa.

A méz ezeken kívül részt vesz a szerotonin hormon felszabadításában, amelynek kiemelkedő szerepe van a hangulat szabályozásában. Ha esténként nehezen alszunk el, igyunk meleg mézes tejet. Ehhez melegítsünk meg egy pohár tejet, adjunk hozzá egy teáskanál mézet és egy-egy csipet fahéjat és kardamomot. Minden este ihatjuk ezt a mézes italt, amely segíthet bennünket könnyebben elaludni.

A méz nagy mennyiségben tartalmaz mangánt, vasat és rezet. Ezek a tápanyagok elősegítik a hemoglobin-szintézist, és ezzel leküzdhetjük a vérszegénységet.

A mézet a haj- és a bőrápolásban is bevethetjük, ugyanis természetes nyugtató és hidratáló szerként működik. Helyreállítja a haj természetes csillogását, illetve gyógyítja a zsíros bőrt, ugyanis normalizálja a faggyútermelést.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük