fbpx

Ájurvédikus gyógyító gyógynövények

Egy szürke asztalon ájurvédikus gyógyító gyógyövények és fűszerek, gyömbér, fahéjrudak, szegfűszeg, babér, csillagánizs, kardamom, kurkuma, chilipaprika.

Az ájurvédikus gyógyítás leginkább az ázsiai országokban elterjedt. Főként Kínában és Indiában játszik kiemelkedő szerepet a gyógynövényekkel történő gyógyítás, a természetes orvoslás.

Alaptézise, hogy csak akkor gyógyulhatunk meg testileg, ha lelki, szellemi és mentális szinten is helyreállunk, tehát amennyiben újra összhang lesz belül. Meggyőződésük, hogy egyik a másik nélkül nem létezhet, ha az egyik terület megbetegszik, nem lehetünk egészségesek. Azaz, ha a testünk beteg, akkor a lelkünk is megbetegszik, ha a lelkiállapotunk nem jó, ez nyomot hagy a fizikai egészségünkön is.

Az ájurvédikus orvoslás fontosnak tartja a testünk gondozását, a mentális egészséget, a gyógyítást pedig a gyógynövényekkel érik el. Nagyon sok olyan gyógynövény létezik a holisztikus gyógyításban, amelyekkel sikereket érhetünk el egy-egy betegség, egészségügyi probléma esetén.

Az egyik ilyen gyógynövény az ashwagandha, amely olyan adaptogén gyógynövény, amely eredményesen csökkenti a stressz tüneteit, hasznos lehet enyhe depressziós tüneteknél, illetve a krónikus fáradtság leküzdésében is segítségünkre lehet.

A keserű dinnye egy trópusi növény, amely nemcsak Afrikában, de Ázsiában is megterem. Ez a gyógynövény nagyon hasznos az emésztőrendszer karbantartására, illetve cukorbetegeknél csökkenti az inzulinrezisztenciát. A keserű dinnye a koleszterinszint csökkentésében is hasznunkra lehet.

A bakopa nevű gyógynövényt rendszeresen használja az ajurvédikus orvoslás, mégpedig a memória fokozására, de javítja a kognitív funkciókat, jó hatással van a munkamemóriára és pozitívan hat a figyelemre is.

A kardamom egy antioxidánsokban bővelkedő gyógynövény, emellett még gyulladáscsökkentő és antimikrobiális hatással is rendelkezik. Hozzájárul a vércukorszint és a koleszterinszint csökkentéséhez, illetve segíthet a májkárosodás megelőzésében.

A hagyományos kínai orvoslásban már évszázadok óta használják az édesgyökeret, hatóanyagai főkét azoknak nyújthat hathatós segítséget, akik mellékvesekéreg fáradtságban szenvednek. A gyógynövény jó hatással van az emésztésre és azok számára is segítség lehet, akik gyomorfekélyben szenvednek. A menopauza sok kellemetlen tünettel jár együtt, melyek mérséklésében is számíthatunk az édesgyökérre.

A gotu kola igen népszerű gyógynövény egész Ázsiában, hiszen kiváló antioxidáns-forrás és C-vitaminban, illetve B-vitaminokban is bővelkedik. Egyes feltételezések szerint ez a gyógynövény segíthet megakadályozni az agyban a plakkok felhalmozódását, ami felelőssé tehető az Alzheimer-kór kialakulásáért.

1 hozzászólás

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük