fbpx

Éhgyomorra tilos kávét inni!

Reggeli kávéját fogja két kezébe egy fiatal lány az ágyban.

Az emberek nagy része kávéval indítja a napot, pedig az éhgyomorra megivott kávé negatívan hat az egészségre. Pedig a kávéról az utóbbi időben az is bebizonyosodott, hogy csökkenteni tudja a szervezetben kialakuló DNS-károsodást.

Ha valaki már kora reggel, éhgyomorra kávét iszik, úgy megnőhet a szervezetében a kortizolszint. A kortizol nevű hormon felelős a szervezetben az immun-, az anyagcsere- és a stresszválaszért.

A kávéban található koffein tehát megemeli a kortizolszintet, más néven a stresszhormon szintjét a szervezetben. Ha túl sok stressznek van kitéve egy emberi szervezet, az nemcsak hangulatingadozásokat képes okozni, de számos egészségügyi problémáért is felelőssé tehető.

A kávé hatására túl sok sav termelődhet, ami okozhat savas refluxot is, ez pedig irritálhatja a nyelőcsövet. A savas környezetben gyomorégés is kialakulhat. Ha ez túl hosszú ideig áll fenn, akkor akár gyomorfekély is kialakulhat.

Mivel reggel még üres a gyomor, így a kávé stimuláló hatása még inkább felerősödik. Az éhgyomorra fogyasztott kávé a fizikai egészségre is negatívan hat, de mentális problémákat is generálhat. A túl sok kávé okozhat ok nélküli idegességet, hangulatingadozást, depressziót, de még a kézremegésnek is oka lehet.

Aki túl sok kávét fogyaszt, túl sok koffeint visz be a szervezetébe, ez pedig akár szorongáshoz vagy pánikroham kialakulásához is vezethet. A hosszú távú tünetek közé tartozik a nyugtalanság, a remegés, a kipirult arc és a felgyorsult szívverés.

Hozzáértők szerint az első reggeli kávét délelőtt tíz óra körül lenne szabad csak elfogyasztani, de csak akkor, ha valaki addigra már túl van a reggelin. Naponta sok kávét sem szabad elfogyasztani. Napi 2-3 csészével javasolt és az utolsó csésze kávét délután 2 és 3 óra között kellene meginni ahhoz, hogy éjszaka megfelelően tudjunk aludni az elfogyasztott koffeintől.

Ha délután mégis szeretne valami koffeines italt inni, akkor kávé helyett döntsön a zöld tea mellett, amely tele van antioxidánsokkal, ezek jó hatással vannak az egészségre.

  1. Nánainé Takács Mária Vilma

    Köszönjük a figyelmeztetést, holnaptól először 1 pohár vizet iszom, s csak ez után jön a kávé. Így már mehet?

  2. Éhgyomorra iszom a kávét 50 éve. Semmi olyat nem érzek, ami itt le lett írva. Én már nem változtatok rajta ,

    1. Hogy ez mekkora marhasag….ez mar eppen tucatnyi okossag egy even belul a kv fogyasztasrol😡

      1. Szerintem meg a szervezet az nem hülye, tudja, hogy mi jó neki. Úgy is szól, ha nem jó.
        A fenti ideológiákat okoskodásnak tartom.
        Én egy ideje már éhgyomorra iszom. Nem túl régen, 50 éve. Ha a szervezetem jelez, akkor mindenképp változtatok.

  3. Dobosi Gyuláné

    Szeretnék érdeklődni hogy milyen gyógynövények jók a pajzsmirigy, a magasvérnyomás és a fülzugásra.
    Köszönöm szépen!

  4. Refy Vilmos

    18 éves korom ota kaveval kezdem a napom hetvenegy eves vagyok és az utóbbi 39 evben napi 10-12 kávet iszom. A cikk felületes, nagyolja a cikket. Nem ír arról, hogy milyen külömbség van az efogyasztott kávé minősége, a főzés technológiája és a kavéhoz adott adalékok -tej, tejpor, cukor, cukorpotló- minősége között. És még sok mindenről nem ír, így pedig valótlanok, megtévesztőek az állításai.

  5. Erzsébet Fogl

    Tapasztalatom szerint, nagyon korrekt hasznos információval szolgáló weboldal, bárcsak több hasonlóra lelnék!

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük