fbpx

Fontos kiegészítők, ha allergiában szenvedünk – C-vitamin, probiotikum, kvercetin

Virágos réten guggoló nő orra elé zsebkendőt tartva, hátán hátizsákkal.

Nagyon sokan szenvednek szezonális allergiától, amely nemcsak tavasszal, hanem szinte minden évszakban megkeserítheti az emberek életét, hiszen az allergiának sokféle és nagyon kellemetlen tünetei is lehetnek. Ilyen például a tüsszentés, az orrfolyás, a viszkető szem, a fáradtság és az energiahiány is. Legfőképpen a pollenek okolhatók a szezonális allergia kialakulásáért. Ilyenkor ugyanis hisztamin szabadul fel a szervezetben és ez okozza a nagyon kellemetlen tüneteket, amelyek nagyon megnehezítik a mindennapos munka és tevékenységek elvégzését. Léteznek viszont olyan tápanyagok és gyógynövények, amelyekkel jelentősen csökkenthető a szervezetben a hisztamin magas szintje. Mutatjuk is, melyek ezek.

A probiotikumok nagyon hasznosak lehetnek a szezonális allergia okozta hisztaminszint csökkentésében. Hatásukra ugyanis helyreáll a bélflóra egyensúlya, ami nagymértékben javítja az allergiás személy egészségét és életminőségét, illetve jelentősen csökkenti az allergiára oly jellemző kellemetlen tüneteket is.

A B-vitaminok is aktív szerepet játszanak a hisztaminszint csökkentésében. A B6-vitamin például arról gondoskodik, hogy a hisztamin ne maradjon túl sokáig a szervezetben.

A kvercetin nem más, mint egy remek antioxidáns, amely még antihisztaminként is működik. Érdemes már akkor elkezdeni a kvercetin-kiegészítő vagy a kvercetinben gazdag táplálékok fogyasztását, mielőtt a pollenszezon elkezdődik. A kvercetin a flavonoidokhoz sorolható, és nagy mennyiségben megtalálható a zöldségekben, például a fodros kelben vagy a vöröshagymában, illetve a gyümölcsökben és a magvakban.

Az allergia bőrirritációt és duzzanatot is okozhat, amit mindenképpen csökkenteni vagy megelőzni szükséges. Ezt megtehetjük egy aminosav – az L-theanin – segítségével, amelynek gazdag forrása például a zöld tea.

A C-vitaminra is számíthatunk, ha allergiában szenvedünk, ugyanis ez az antioxidáns vitamin egyrészt lebontja azokat az enzimeket, amelyek a hisztamint termelik, illetve meg is akadályozza ezeknek az enzimeknek a termelődését. Miben található C-vitamin? Többek között a citromban, a karfiolban, a brokkoliban, a csipkebogyóban, a homoktövisben, a kiviben, a papayában, a mandarinban, a grépfrútban, a narancsban, a paprikában, a paradicsomban, a bogyós gyümölcsökben, például az áfonyában és a szederben.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük