fbpx

Ha betegek vagyunk, ne dolgozzunk – tippek betegség esetén

Nő plédbe burkolózva és szájmaszkban ül a kanapén, kezében lázmérő, előtte nagy pohár víz és bögre,

Evidens – habár nem mindenki számára –, ha betegek vagyunk, maradjunk otthon. Sokan még lázasan is bemennek dolgozni, pedig ezzel nemcsak másoknak, hanem saját maguknak is ártanak. Mutatjuk is, hogy miért ne menjünk dolgozni, ha meg vagyunk fázva vagy influenzásak vagyunk.

Ha betegek vagyunk, otthon is csak szinte fekszünk, pihenünk és relaxálunk, hiszen már kiskorunkban az eszünkbe vésték a szüleink, hogy így gyógyulhatunk meg a leggyorsabban. Ha bemegyünk dolgozni, akkor úgysem leszünk termelékenyek és hatékonyak, továbbá még ártunk is vele másoknak. Nem beszélve arról, hogyha olyan munkát végzünk, még komoly sérüléseket is szerezhetünk és balesetet is okozhatunk. Különösen igaz ez akkor, ha gyógyszert vettünk be, amelynek komoly mellékhatásai is lehetnek.

Ha influenzásak vagy náthásak vagyunk, nagyon könnyen megfertőzhetünk másokat. Nem biztos, hogy ismerünk mindenkit, nem tudhatjuk, hogy másnak milyen erős az immunrendszere. Lehet, hogy éppen mi fertőzzük meg őt, ami azt a másik személyt komolyan megbetegítheti. Sokan megutálták a szájmaszkot, de nem rossz dolog akkor sem, ha csak egy sima influenzával küzdünk, hiszen így nem köhögünk és tüsszögünk le másokat, ezzel is védve embertársainkat.

Kik számára lehet veszélyes az influenza vagy a vírus? Nemcsak az idősek számára jelenthet veszélyt, hanem azoknak is, akiknek le van gyengülve az immunrendszerük vagy daganatos betegséggel küzdenek és így is kénytelenek dolgozni. Számukra egy egyszerű influenza is komoly tüdőgyulladást okozhat, amely akár még halállal is végződhet.

Hogyha túlerőltetjük magunkat, azaz betegen megyünk dolgozni, akkor ezzel az immunrendszerünk egészségét is veszélyeztetjük, és így sokkal hosszabb ideig fog tartani a felépülésünk, nem beszélve arról, hogy komolyabb tünetekkel és szövődményekkel is számolnunk kell majd.

Amikor betegek vagyunk, a testünknek semmi másra nincs szüksége, mint pihenésre, alvásra, megfelelő tápanyagokra és sok folyadékra, illetve az is nagyon lényeges, hogy ilyenkor ne stresszeljünk, kerüljünk relaxált állapotba, hiszen csak így kapunk újra erőre, csakis így lesz hamarosan megint energiánk dolgozni.

A következőkben tippeket adunk arra vonatkozólag, hogy mit is tegyünk, ha megbetegedtünk.

Betegség idején igyunk sok folyadékot. A tea, a víz, a húsleves segítenek elkerülni a kiszáradást abban az esetben, ha a betegségünk hasmenéssel és hányással jár együtt. A folyadékok segítenek a szervezetnek kiüríteni a betegségeket okozó baktériumokat és egyéb toxinokat.

Az alvás optimális idő a test számára, hogy meggyógyítsa önmagát. Az alvás fokozhatja az immunrendszer működését és gyorsabban felépülhetünk a betegségből.

Az otthon maradás is elősegíti a pihenést, megakadályozhatja, hogy a betegségünket másokra terjesszük, különösen, ha a betegségünk fertőző.

A gyümölcsök, a zöldségek, a halak és a teljes kiőrlésű gabonák olyan egészséges ételek, amelyek jót tesznek nekünk akkor is, ha betegek vagyunk. Ezek a táplálékok tele vannak vitaminokkal és tápanyagokkal, amelyek segítenek gyorsabban túljutni a betegségeken. Erősítik az immunrendszert, segítenek elkerülni a jövőbeli betegségeket vagy a súlyos tüneteket.

A dohányzás károsítja a tüdőt, ami súlyosbítja a megfázás és az influenza tüneteit. A dohányzás csökkenti az immunitást is, ami azt jelenti, hogy gyakrabban betegszünk meg és a betegségeink is hosszabb ideig tartanak.

A száraz levegő gyakran súlyosbíthatja az olyan betegségek tüneteit, mint a fejfájás, a torokfájás és a köhögés. Ha betegek vagyunk, akkor használjunk párásítót, mert így visszajuttatjuk a nedvességet a levegőbe, és ez megkönnyebbülést hozhat számunkra.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük