fbpx

Jelek, hogy a máj méregtelenítésért kiált

Testünk méregtelenítő szerve, a máj.

A méregtelenítés nagyon fontos, de nevezzük ezt inkább tehermentesítésnek, hiszen a szó klasszikus értelmében nem méregtelenítünk, hanem csak odafigyelünk a testünk jelzéseire és mindent megteszünk annak érdekében, hogy a májunkat minél kevésbé terheljük meg.

A zsírmájbetegség

A zsírmájbetegség az egyik legveszélyesebb betegség a szervezet számára, mert megakadályozza, hogy a máj megfelelően elvégezze a méregtelenítő munkáját. Ez a betegség rontja a tápanyagok megfelelő felszívódását, megakadályozza a normális oxigénfelvételt és még az immunrendszer funkcióit is csökkenti.

Mi okozza még ezt a betegséget?

A zsírmájbetegség kialakulásában nagy szerepet játszik a túlzott kalóriafogyasztás, a magas szénhidráttartalmú és a cukorban gazdag ételek fogyasztása, de a feldolgozott élelmiszerek is hozzájárulnak a betegség kialakulásához.

A máj egészségét a környezetben előforduló káros anyagok, toxinok is befolyásolják. Minél több ilyen káros anyagnak vagyunk kitéve nap mint nap, annál nagyobb az esélye a betegség kialakulásának.

Egyes betegségek és az alkohol is lehet a ludas

A zsírmájbetegség kialakulásában nagy szerepe van a mértéktelen alkoholfogyasztásnak, de egyes betegségek is felelőssé tehetők a kialakulásáért. Például az epehólyagot érintő betegségek, a metabolikus szindróma, a magas vérnyomás és a 2-es típusú cukorbetegség.

Ha jelez a máj

A máj különféle tünetekkel jelez, ha a működésébe hiba csúszott. Az egyik ilyen jel lehet a túlzott mértékű izzadás. A sárgaság is jelezheti, hogy baj van a májjal. A horkolás és az alvási apnoé, a fáradtság, a hangulatingadozás, a cukor, a kávé és az alkohol utáni sóvárgás, illetve a hasi zsír is szerepet játszhat a betegség kialakulásában. Milyen jelei lehetnek még a zsírmájbetegségnek? A súlygyarapodás, a száraz és viszkető bőr, a sötét karikák a szem alatt és a májfoltok kialakulása is a betegség tünetei lehetnek. Ha sokat fáj a jobb oldala, ha nehezen emészti meg a zsíros ételeket és gyakran puffad a hasa, akkor is gondolni kell a betegségre.

A máj védelme glutationnal

Az egészséges életmód mellett a glutationnak is fontos szerepe van a betegség kivédésében. A glutation egy antioxidáns, amely erősíti az immunrendszert és csökkenti a gyulladást a szervezetben. Más antioxidánsok is segíthetnek, mint például a C-vitamin, a koenzim-Q10 és az E-vitamin.

  1. Pongrácz Lászlóné

    Nekem is baj van a májammal. Azt mondták az orvosok olyan a májam mint egy alkoholistának. Inni soha nem ittam nem bírom még a szagát sem. Nem dohányzom nem kávézom,nem eszem zsíros ételeket. Akkor mit tegyek? Már lassan eni sem eszem.

  2. Margit Csoma

    Én is ilyen módban vagyok,,lassan tudom megemészteni az ételeket, lehet zsiros a májam,2-es tipusú cukorbeteg vagyok,magas néha a vérnyomásom, nem dohányzom,nem iszok semmilyen alkoólt ,naponta 1 adag kávét , szeretném meg kérdezni,hogy mivel lehet meg tisztitani a májat,hogy egészuséges sebb legyen

    köszönöm ,és várok hozzászollásokat

      1. Váradi Rudolf

        Máriatövis olaj, este lefekvés előtt egy kávéskanállal, minimum egy évig. Két hónap fogyasztás, két-három hét pihi.

        1. Az olaj nem jó. Az csak maga a mag zsiradéka. Nincs benne az, ami a máj regenerálásához leginkább szükséges. Standardizált szilimarin/szilibinin tartalmú kivonatok a legjobbak.

          De a máriatövis magjának a pora is megfelelő (ha mikroőrlemény, akkor a legjobb). A kolin pedig elősegíti a hatóanyagok felszívódását.

  3. Nekem nem fájt a májam, a tünetekből, izzadás, álmatlanságból, stb, kipróbáltam a Máriatövis forte kapszulát, 3 hét alatt csodát művelt, ajánlom!

  4. Ágoston Erzsébet

    Én pont így vagyok sohasem dohányoztam nem iszok.De van rajtam súlyfelesleg.Kávézom de minimálisan ,az evési szokásomon is javítottam.Akkor mi az ok,

    1. Felegyhazi Monika

      Rengeteg oka lehet, ki kell vizsgálni.
      Hepatitisek, autoimmun majbetegseg, stb.
      Akár cukorbetegseg, nem alkoholos zsirmaj, akár a rothaszto bakteriumok túlsúlya, ha sok hust, zsiros ételt, fehér lisztes, cukros ételt eszik, cukros lottyoket iszik.
      Vagy gyógyszerek, epebetegseg stb.

      Rengeteg antioxidáns, zöldség, gyümölcs evese, teljes kiorlesu gabonák, olajos magok, hüvelyesek.
      Az állati eredetű etrlrk, és a zsir mérséklése, meg a cukor, fehér kenyér, rizs stb.

      Gyógyteák segithetnek, rengeteg vizet inni, és probiotikumot és prebiotikumot szedni.
      Rostos táplálkozás, mozgás.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük