A méregtelenítés nagyon fontos, de nevezzük ezt inkább tehermentesítésnek, hiszen a szó klasszikus értelmében nem méregtelenítünk, hanem csak odafigyelünk a testünk jelzéseire és mindent megteszünk annak érdekében, hogy a májunkat minél kevésbé terheljük meg.
A zsírmájbetegség
A zsírmájbetegség az egyik legveszélyesebb betegség a szervezet számára, mert megakadályozza, hogy a máj megfelelően elvégezze a méregtelenítő munkáját. Ez a betegség rontja a tápanyagok megfelelő felszívódását, megakadályozza a normális oxigénfelvételt és még az immunrendszer funkcióit is csökkenti.
Iratkozzon fel hírlevelünkre még ma!
Töltse ki a feliratkozó formot, hogy naprakész információkkal láthassuk el Önt.
Mi okozza még ezt a betegséget?
A zsírmájbetegség kialakulásában nagy szerepet játszik a túlzott kalóriafogyasztás, a magas szénhidráttartalmú és a cukorban gazdag ételek fogyasztása, de a feldolgozott élelmiszerek is hozzájárulnak a betegség kialakulásához.
A máj egészségét a környezetben előforduló káros anyagok, toxinok is befolyásolják. Minél több ilyen káros anyagnak vagyunk kitéve nap mint nap, annál nagyobb az esélye a betegség kialakulásának.
Egyes betegségek és az alkohol is lehet a ludas
A zsírmájbetegség kialakulásában nagy szerepe van a mértéktelen alkoholfogyasztásnak, de egyes betegségek is felelőssé tehetők a kialakulásáért. Például az epehólyagot érintő betegségek, a metabolikus szindróma, a magas vérnyomás és a 2-es típusú cukorbetegség.
Ha jelez a máj
A máj különféle tünetekkel jelez, ha a működésébe hiba csúszott. Az egyik ilyen jel lehet a túlzott mértékű izzadás. A sárgaság is jelezheti, hogy baj van a májjal. A horkolás és az alvási apnoé, a fáradtság, a hangulatingadozás, a cukor, a kávé és az alkohol utáni sóvárgás, illetve a hasi zsír is szerepet játszhat a betegség kialakulásában. Milyen jelei lehetnek még a zsírmájbetegségnek? A súlygyarapodás, a száraz és viszkető bőr, a sötét karikák a szem alatt és a májfoltok kialakulása is a betegség tünetei lehetnek. Ha sokat fáj a jobb oldala, ha nehezen emészti meg a zsíros ételeket és gyakran puffad a hasa, akkor is gondolni kell a betegségre.
A máj védelme glutationnal
Az egészséges életmód mellett a glutationnak is fontos szerepe van a betegség kivédésében. A glutation egy antioxidáns, amely erősíti az immunrendszert és csökkenti a gyulladást a szervezetben. Más antioxidánsok is segíthetnek, mint például a C-vitamin, a koenzim-Q10 és az E-vitamin.
Nekem is baj van a májammal. Azt mondták az orvosok olyan a májam mint egy alkoholistának. Inni soha nem ittam nem bírom még a szagát sem. Nem dohányzom nem kávézom,nem eszem zsíros ételeket. Akkor mit tegyek? Már lassan eni sem eszem.
Nekem a KETO étrend segített. Csak ajánlani tudom.
Én is ilyen módban vagyok,,lassan tudom megemészteni az ételeket, lehet zsiros a májam,2-es tipusú cukorbeteg vagyok,magas néha a vérnyomásom, nem dohányzom,nem iszok semmilyen alkoólt ,naponta 1 adag kávét , szeretném meg kérdezni,hogy mivel lehet meg tisztitani a májat,hogy egészuséges sebb legyen
köszönöm ,és várok hozzászollásokat
A májat jól tisztítja a máriatövis:
https://shop.gyogyszernelkul.com/salesletters/mariatovis/
https://shop.gyogyszernelkul.com/salesletters/hepamic/
Igen a máriatövis nagyon jó
Nekem a KETO étrend segített. Csak ajánlani tudom.
Máriatövis olaj, este lefekvés előtt egy kávéskanállal, minimum egy évig. Két hónap fogyasztás, két-három hét pihi.
Nekem nem fájt a májam, a tünetekből, izzadás, álmatlanságból, stb, kipróbáltam a Máriatövis forte kapszulát, 3 hét alatt csodát művelt, ajánlom!
Én pont így vagyok sohasem dohányoztam nem iszok.De van rajtam súlyfelesleg.Kávézom de minimálisan ,az evési szokásomon is javítottam.Akkor mi az ok,