fbpx

Még ősszel is fogyaszthatjuk a mentát

Fekete színű teáskanna, benne friss mentalevelek, mellette üveg teáscsészében mentatea és mentaágak.

Az utóbbi években egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek a gyógynövények és a fűszernövények. Manapság sokan termesztenek citromfüvet, rozmaringot, zsályát, oregánót és borsmentát. Ezek a többnyire mediterrán növények nagyon jó hatással vannak a szervezetünkre, ezért is fontos, hogy aki csak teheti, ültessen ilyen növényeket is a zöldségek mellé, hiszen sohasem tudhatjuk, mikor vesszük hasznát egy csésze borsmentateának vagy éppen egy gyógynövényből készült pakolásnak. A cikkben most a borsmenta egészségre gyakorolt kedvező és pozitív hatásairól lesz szó.

A borsmenta nagyon népszerű a szépségiparban, illetve a kozmetikában, ma már számtalan termékben megtalálható. Felhasználják ezt a gyógynövényt fogkrémek, szájvizek és még szappanok készítésénél is.

A borsmenta eredményesen csökkenti a gyulladást, és az antibakteriális hatása is kiemelkedő. Számos kutatást is végeztek már ezzel a gyógynövénnyel kapcsolatban.

Nagyon jó hatással van a koncentrációs képességre, egyértelműen javítja a figyelmet. Bebizonyosodott, hogy pozitívan hat az agy működésére, pontosabban a memóriára, illetve nagymértékben képes fokoznia kognitív teljesítményt is, ami különösen előnyös az idősebb személyek esetében.

Az ősz beálltával egyre többen tapasztalhatják meg a mindennapos fáradtságot, kimerültséget, aminek oka lehet a túl sok munka, és bizony az egyre kevesebb napfény is. Amennyiben szűnni nem akaró fáradtságot érzünk, úgy próbáljunk meg kevesebb kávét fogyasztani, mivel ez csak még fáradtabbá tehet bennünket. Ellenben bátran igyunk borsmentából készült teát, hiszen ez felfrissít és energiát szolgáltat a szervezetünk számára.

Azok a személyek, akik IBS-ben szenvednek, mindenképpen próbálják ki a borsmenta áldásos hatásait, elsősorban azért, mert ez a gyógynövény nagyon hatékonyan orvosolja az emésztési problémákat, továbbá csillapítja a puffadást, és még az émelygés megszüntetésére is alkalmas lehet, érdemes tehát kipróbálni.

Ősszel és télen nagy az esélye a megfázásnak és az influenza kialakulásának. Ilyenkor könnyebben megfertőződhet a torkunk és a légutak, ennek megelőzésében is segíthet ez a gyógynövény, hiszen a borsmenta antibakteriális és antimikrobiális hatással is rendelkezik.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük