fbpx

Mit tehetnénk az érelmeszesedés ellen?

Apró vérerek a szervezetben.

Az érelmeszesedés ellen nagyon sok mindent tehetünk, de a legfontosabb az, hogy a viselkedésünkön változtassunk. Vagyis részesítsük előnyben az egészséges táplálkozást, a rendszeres testmozgás, csak mértékkel fogyasszunk alkoholt és ne dohányozzunk.

Egyes táplálékok kiemelten fontos szerepet játszanak az érelmeszedés megelőzésében. Ilyen például a halolaj, amely omega-3 zsírsavakban bővelkedik. Az omega-3 zsírsavnak központi szerepe van az LDL- és HDL-koleszterinszint egyensúlyának fenntartásában és a vérrögök kialakulásának megelőzésében. Ez utóbbi nagyon veszélyes, ugyanis ez lehet az oka a stroke és a szívinfarktus kialakulásának.

A lazac szintén sok omega-3 zsírsavat tartalmaz, amely nemcsak a megfelelő koleszterinegyensúlyt képes biztosítani, hanem értékes ásványi anyagokat is tartalmaz, hiszen van benne szelén, foszfor, kálium, fehérje, kolin és pantoténsav. A kálium például egy remek értágító, amely pihentető hatással van az erek számára, mindemellett hatékonyan csökkenti a vérnyomást és megakadályozza a szívkoszorúér-betegség kialakulását.

A sok húsfogyasztás nem egészséges. Valamennyi fehérjére ugyan szüksége van a szervezetünknek, de nem mindegy, hogy ezt mivel visszük be a szervezetünkbe. Részesítse előnyben a halakat és a sovány húsokat, illetve táplálkozzon egészségesen. Az egészséges táplálkozás részét képezik a gyümölcsök és a zöldségek, amelyek tele vannak értékes vitaminokkal, ásványi anyagokkal és antioxidánsokkal, ráadásul védelmet jelenthetnek az érelmeszedéssel szemben.

A koleszterinszint – amely első számú kockázati tényező az érelmeszedés létrejöttében – csökkentésében nagyon hatékony az allicintartalmú fokhagyma és vöröshagyma. Az allicin hatékonyan csökkenti az LDL-koleszterin szintjét, így segítségünkre lehet nemcsak az érelmeszesedés, de a szív- és érrendszeri betegségek elkerülésében is.

A spenót egy nagyon egészséges zöldség, hiszen segítségével csökkenhet a vérnyomás azzal, hogy csökkenti annak az enzimnek a termelődését, amely felelőssé tehető a magas vérnyomás kialakulását. Mivel a spenót szelént, mangánt és béta-karotint is tartalmaz, így jelentősen csökkentheti az érelmeszedés kialakulásának kockázatát. A spenót gyulladásgátló anyagokat is tartalmaz, ami csökkenti az erekben kialakuló gyulladás mértékét, így nyújtva védelmet az érbetegségekkel szemben.

A bab és a hüvelyesek gazdag forrásai a káliumnak, ami nemcsak a vérnyomást csökkenti le eredményesen, de értágító hatással is rendelkezik, ami pihenteti az ereket, és mivel kevés nyomás nehezedik azokra, így sokáig egészségesek maradhatnak.

  1. Répási Mária

    Üdvözlök mindenkit.

    Igen valóban a zöldek nagyon jót tesznek, pl én minden
    héten legalább 3-4 -r összevágok zöld zeller szárat levéllel együtt kaprot és petrezselymet és rá rakom az összevágás után a kenyeremre már 1 éve. E mellett minden este egy teás kanál hársvirág mézet veszek be este amiben reszelt gyömbér és 1 fej fokhagyma van össze turmixszolom reszelés után már 1 éve szedem ezt is. Csodát tesz a meszesedés ellen. Érdemes követni a példámat. Makk egészséges vagyok 70 -n évesen, fitt, vidám boldog ember.Ja és heti 6 óra aerobik órát tartok, meg van a mozgásom is. Köszönöm szépen a figyelmet.

    1. Fűzyné Erzsébet

      Nagyon ügyes , de biztos fogok segítséget kérni ahogy felszabadulók/január/

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük