fbpx

Rákellenes táplálékok – paradicsom, bab, szőlő, zöld leveles zöldségek

Deszkaburkolaton egy kosárnyi zöldség és gyümölcs, a kosár körül is színes zöldségek, gyümölcsök.

Nincsenek kifejezetten rákellenes táplálékok, azonban az egészséges táplálkozás mindenképpen említést érdemel, hiszen minél több zöldséget és gyümölcsöt fogyasztunk, annál nagyobb az esélyünk arra, hogy elkerülnek bennünket ezek a rettegett betegségek. A zöldségek és gyümölcsök ugyanis olyan sok hasznos tápanyagot tartalmaznak, amelyek nagyon eredményesen küzdenek meg a szervezetünkben lévő szabad gyökökkel, amelyek elszaporodása már okozhat rákos megbetegedéseket.

Amikor zöldségeket és gyümölcsöket választunk a piacon, érdemes minél többféle és minél színesebb táplálékok mellé letenni a voksunkat, mert minél színesebb egy zöldség, illetve egy gyümölcs, annál több tápanyagot tartalmaz.

A paradicsomban lévő likopin is egy antioxidáns, amely valóban nagyon eredményesen küzd meg a ráksejtekkel, azaz nagy szerepe van a daganatos betegségek megelőzésében. A kutatások azt mutatják, hogy a likopin elsősorban a prosztatarák ellen nyújthat hathatós védelmet.

A rendszeres teafogyasztással is megelőzhetővé válhat egyes rákos megbetegedés. Különösen a zöld tea lehet nagyon hasznos ilyen téren. Gazdag forrása ugyanis az antioxidánsoknak, amelyeknek jelentős a szabadgyök-semlegesítő szerepe. A zöld teával kapcsolatban is végeztek kutatásokat. Bebizonyosodott, hogy elsősorban a vastagbélrákkal, az emlőrákkal és a májrákkal szemben jelenthet hathatós védelmet.

A szőlőt nagyon sokan kedvelik. Ez a gyümölcs egy rezveratrol nevű vegyületben gazdag. A rezveratrol nemcsak rákellenes, hanem gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal is rendelkezik. A sejtekben zajló és kialakuló rákos folyamatoknak veheti elejét, akadályozhatja meg.

Nem is gondolnánk, hogy a víznek mekkora ereje van az egészségünk szempontjából. Nemcsak a kiszáradás és a székrekedés ellen jelenthet védelmet, hanem akár még a húgyhólyagrákkal szemben is.

A bab nemcsak értékes fehérjékben gazdag, hanem fitokemikáliákban is, amelyek szintén nagyon hasznos vegyületek, ugyanis megakadályozzák a sejtkárosodás kialakulását. A fitokemikáliákban gazdag étrend a tumor növekedését is segít meggátolni.

A sötétzöld leveles zöldségek mint a káposzta, a spenót vagy a brokkoli, sokféle ráktípus ellen jelenthetnek védelmet, például a tüdőrák, a hasnyálmirigyrák, a bőrrák vagy a gyomorrák ellen.

1 hozzászólás

  1. Szuhay Péter

    Eszembe jut néhai Schirilla György, ő az ovo-lakto-vegetáriánus táplálkozás híve volt. Újra át kéne gondolni: sok finom változatos növényi étel, meg a tojás és a tej, hogy legyen meg az összes aminosav.

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük