fbpx

Az áfonyalevélből készült tea egy kitűnő antioxidáns

Fekete áfonya és levelei, mellettük a belőlük készült tea.

Az áfonyalevél-tea számtalan egészségügyi problémára megoldást jelenthet, mivel a levél értékes hatóanyagokat tartalmaz. Ilyenek például a cseranyagok, a flavonoidok, a kvercetin, a tannin, a különböző savak, valamint az értékes nyomelemek. A levélben A-, B- és C-vitamin is fellelhető.

A levélből készült tea kiváló szél- és vizelethajtó tulajdonsággal rendelkezik. A gyógynövény levelei csökkentik a vérnyomást és csillapítják a köhögést. A teával történő öblögetés csökkenti a fogínygyulladást és megszünteti a hasmenést. Gyógyítja a vese és a hólyag betegségeit, illetve a bélrendszer hurutos megbetegedéseit is. Aki ezeknek a betegségeknek valamelyikében szenved, naponta több alkalommal is fogyaszthatja a gyógynövényből készült teát. Célszerű a teát étkezések előtt fél órával fogyasztani. A levélből készült tea védelmet nyújt hólyag- és gyomorhurut esetén is. Segíti a veseműködést és hozzájárul a koleszterinszint szabályozásához.

A fekete áfonya leveléből készült főzet vércukorszint-csökkentő, így ez a gyógynövény a cukorbetegek kiegészítő terápiájaként is alkalmas. A diabéteszesek számára a tea rendszeres fogyasztása a folyadékpótlást is elősegíti. A gyógynövény levelei érfalvédő szerepet is betöltenek, ugyanis csökkentik a hajszálerek sérülékenységét és növelik azok áteresztőképességét.

Az áfonya levelei lelassítják a szervezetben zajló öregedési folyamatokat, ugyanis a levelekben is számos antioxidáns vegyület található. Az egyik ilyen antioxidáns a proantocianidin, amely egy gyulladásgátló, antibakteriális és tumorellenes anyag, és képes más antioxidánsok (A-, C- és E-vitaminok) élettartamát és hatásfokát megnövelni. Az áfonyalevél-tea javítja a szem állapotát és véd az olyan betegségektől is, mint a makula degeneráció vagy a hályog, hiszen ez a tea a benne lévő hatóanyagoknak köszönhetően elősegíti a szem és más szervek megfelelő oxigén- és vérellátását. Nemcsak a szabad gyökök káros hatásait segít kivédeni, hanem a kollagén szerkezetét is erősíteni tudja. Jó, ha tudjuk, hogy az áfonya antioxidáns-tartalma alacsonyabb, mint a leveleké.

Hogyan készíthetünk az áfonya leveleiből teát? Forrázzon le 1-2 teáskanál drogot 2,5 dl vízzel, hagyja állni 10 percig, majd szűrje le. Fogyassza ízesítés nélkül. Az áfonyalevél-tea fogyasztása során néha szünetet szükséges beiktatni, majd újra el lehet kezdeni azt inni. Ha valaki túlzásba viszi a fogyasztását, akkor előfordulhat nála gyomorirritáció, súlyosabb esetben akár még mérgezés is.

  1. Megyeri Ferencné

    Üdvözlöm!! Naponta mennyi áfonya levél teát szabad fogyasztani?Mennyi ideig iható valamint mikor és mennyi időre kell szüneteltetni a fogyasztását? Köszönöm válaszát!!

    1. Papp Mihályné

      Üdvözlöm! Evés után, közbe mikor kell fogyasztani. Mennyi idő után kell szünetet tartani és meddig. A napi egy tea elegendő.
      Köszönöm a válaszát.

  2. Varga Judit

    40% f.áfonya leveles keverékhez írják: Főétkezés után 5 perccel fogyassza, lehetőleg ízesítés nélkül.

    ellenjavallatok: Terhesség, szoptatás alatt, gyermekeknek 12 éves kor alatt

    Meddig ihatom? Napi egy csészével korlátlan ideig

    Hogyan készítsem el?
    Egy csapott evőkanál (3 g) teafüvet 2,5 dl vízzel forrázzon le, 15 perc után szűrje le. Ne használjon fémszűrőt.

    1. Kakukné Balog Betta

      Üdvözletem!
      Kérdésem az lenne, hogy a látásjavító illetve az öregedésgátló hatása miatt a feketeáfonya teát a fent leírtak szerint lehet fogyasztani? Válaszát nagyon köszönöm! Buék😁

  3. Mihaly Izso

    Üdvözlöm.Melyik idöszakban érdemes a fekete áfonya levelet szedni és megszárítani?

  4. Kovács Jánosné

    Üdvözlöm!cukor beteg mennyi teát fogyasszon, éhgyomorra, vagy evés közben,és meddig?

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük