fbpx

Gyógynövények, amelyek elbánnak az aranyérrel

Az aranyér egyik belsőleg ható gyógyszere, a szennatea.

Az aranyér nem más, mint vénatágulat, amely a végbél és a végbélnyílás falán található. Tünetei lehetnek többek között a székletürítést követő vérzés, fájdalom, váladékozás, viszketés. Az aranyér oka lehet, ha valaki rendszeresen székrekedéssel küzd, de kialakulhat a terhesség alatt és szülést követően is. A kellemetlen tüneteket gyógynövényekkel is hatékonyan lehet orvosolni.

Egyes gyógynövények teaként fogyasztva fejtik ki áldásos hatásukat, ugyanis segítséget nyújtanak a széklet fellazításában, így a mosdóban a vécén üldögélve már semmi szükség sincs az erőlködésre. Erre legalkalmasabb a szennalevéből készített főzet. Forrázni akkor szükséges a szennaleveleket, ha erőteljesebb hatást szeretne elérni, egyébként elegendő csak hideg vízben áztatni. Egy teakeverék is alkalmas az aranyér kellemetlen tüneteinek enyhítésére. Keverjen össze egy befőttesüvegben 50-50 gramm vadgesztenyevirágot, bazsalikomlevelet, somkórót, illetve 75 gramm körömvirágot. Készítsen teát a teakeverékből. Forrázzon le 2 dl vízzel egy teáskanálnyi gyógynövénykeveréket, hagyja állni 10 percig, majd szűrje le. Naponta akár két csészével is megihat belőle. Ez a teakeverék a kialakult gyulladást képes hatékonyan csökkenteni. A cickafarkfűnek és a csalánnak pedig vérzéscsillapító hatása van.

Aranyér esetén az ülőfürdők is hatásosak lehetnek. Egyes gyógynövények csökkentik a gyulladást, erősítik az érfalat, enyhülést hoznak a kialakult sebekre és még vérzéscsillapító hatással is rendelkeznek. Ilyen gyógynövények például a csalán, a kamilla, a diólevél, a cserszömörce, a tölgyfa, a vadgesztenye és a zsálya.

Az aranyeret külsőleg kezelni és rendszeresen fertőtleníteni szükséges. Naponta akár több alkalommal is érdemes tiszta vízzel és illatmentes szappannal megtisztítani, majd kakukkfüves vagy zsályafőzetbe mártott vattapamaccsal végigtörölgetni, mivel mindkét gyógynövény fertőtlenítő hatással rendelkezik. Egyes gyógynövények olajos kivonatai szintén segítséget jelenthetnek, hiszen ezek a természeti kincsek csökkentik a gyulladást és enyhítik a kellemetlen tüneteket. A körömvirág csökkenti a kialakult gyulladást, de fertőtlenítő és sebgyógyító hatásokkal is bír. Az erdei deréce is kiváló az aranyér kezelésére. A homoktövis hámosít, gyulladást csökkent és szintén sebet gyógyít, de a száraz és repedezett bőrrel is csodákat művel. A gyulladt aranyér gyógyítója lehet még a propolisz, az apróbojtorján vagy a tölgyfagyökér.

Egyes illóolajok és olajok is alkalmasak lehetnek, hogy az aranyér terápiájában bevessük őket. A ricinus és az argánolaj gyors enyhülést képes hozni az aranyeres panaszokra. Az argánolaj fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő hatásokkal bír. A viszkető aranyérre gyógyír lehet, ha összekever egy evőkanálnyi kókuszolajat, 5-5 csepp levendula-, bergamott- és geránium-illóolajjal, majd egy vattapamacsot belemártogatva naponta több alkalommal áttörölgeti a fájdalmas testrészt. Az is hatásos lehet, ha egy illatmentes, natúr krémbe keverünk 3-3 csepp rozmaring-, levendula- és kamilla-illóolajat, és ezzel kenegetjük a fájó testrészt.

Saját készítésű aranyeres kenőccsel is csökkenthetjük aranyeres panaszainkat. Vízfürdőben melegítsen fel kb. négy pasztilla méhviaszt, majd adjon hozzá 20 grammnyi sheavajat. Ha elolvadt a két hozzávaló, akkor várja meg, míg kihűl, aztán adagoljon a kenőcsalaphoz 5-5 csepp ciprus-, levendula- és mirtuszillóolajat. Végül tegye a krémet kis tégelybe. Használatkor vegyen ki a tégelyből egy keveset, melegítse fel a kezében, majd használja a beteg testfelületen.

  1. Nagyon jo tanacsok vanak bene tecenek csak egy a problema hogy ojan dolgok vanakbene amit megse kapunk .

  2. Nagy Ferencné

    Nos, aranyérre nem veszek 8 féle füvet, az egyiket, áztassam, a másikatfőzzem stb. bemegyek a patikába és veszek gyógyfűből készült kenöcsöt.Nem élek se a sivatagban se a sarkvidéken. Nné

Szóljon hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük